Akbank Artı Para Ödemesi Nasıl Yapılır?

Akbank Artı Para başvurusu internet üzerinden yapılabiliyor. Bunun için Akbank’ın web sitesini ziyaret etmek yeterli. TC kimlik numarasını ve cep telefonunu yazarak kısa başvuru formunu Akbank’a internet üzerinden gönderenler Artı Para başvurusu yapmış oluyorlar.

Akbank artı para geri ödemesi nasıl yapılır?

Nasıl Geri Öderim? Ödeme bilgileriniz kullandırım anında size iletilecektir. Böylece, hangi tarihte ne kadar ödeme yapacağınızı kullandırımda göreceksiniz. Dilerseniz ödeme bilgilerinize Akbank İnternet ya da Müşteri İletişim Merkezimiz aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

Artı para nasıl ödenir?

Artı Para kullanımınıza bağlı geri ödemelerinizi Akbank hesap özetinizden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Asgari tutarın son ödeme tarihine kadar ödenmemesi durumunda Artı Para krediniz gecikmeli hale gelir, Artı Paranızın kullanıma açık kalması için 14 gün içinde asgari tutarın ödenmesi gerekir.

Ek hesap borcu nasıl ödenir?

Ek Hesap borcumu nasıl öderim? Ek Hesap’tan kullanılan tutar, diğer bir deyişle anapara borcu, vadesiz hesabınıza para girişi olduğunda hesabınızdan otomatik olarak kesilir. Faiz tutarınız ise Ek Hesap açılışı sırasında belirlemiş olduğunuz faiz ödeme gününde yine hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir.

Akbank artı parayı nasıl kullanabilirim?

Artı para hesabınız ile;

  1. Akbank şube ve ATM’lerinden nakit para çekebilir.
  2. Mevduat hesap kartınızla alışveriş yapabilir.
  3. Faturalarınızı ödeyebilir.
  4. Kredi kartı borcunuzu ya da kredi taksitinizi ödeyebilir.
  5. Sigorta ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
You might be interested:  Rüyada Eşinin Para Vermesi Ne Anlama Gelir?

Akbank artı para faizi ne zaman ödenir?

Ödeme planınızdaki taksitler mevcut Artı Para faiz oranı ile oluşacaktır. Taksit başlangıcı kredi kullandırımını takip eden ayın 15’inde olacaktır. Bu sebeple ilk taksit tutarı diğer taksitlerden yüksek veya düşük olabilir. Taksitler her ayın 15.’inde aşağıdaki şekilde ödenir.

Akbank Taksitli nakit Avans Ödemesi nasıl yapılır?

Taksitli Avans’ınızı;

  1. 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayıp, kredi kart numarası ve şifrenizi girdikten sonra ‘Kredi Kartı’ menüsünden 3’ü tuşlayabilir,
  2. Axess Mobil(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır)’de ‘Kartlar’ menüsünden ‘Taksitli Avans’ı tıklayabilir,

Ziraat Bankası Artı para başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası ek hesap açma işlemi için öncelikle bankaya başvuruda bulunmanız gerekiyor. Başvuru işlemi internet şubesi, banka şubesi veya müşteri hizmetleri üzerinden olabilmektedir. Ek hesaplar kredili ürünler oldukları için banka tarafından onaylanması gerekmektedir.

Artı taksit ne demek?

Ticari Kredi Kart’ınızla taksitli olarak gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinize taksit ekleyerek ödemelerinizi daha uzun vadede rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama Koşulları: 1. Artı Taksit işlemi asgari 50 TL ve üzeri taksitli işlemler için geçerlidir, azami bir işlem tutarı ise bulunmamaktadır.

Ek hesaptan çekilen para ne zaman ödenir?

Ek hesap kartları üzerinden yapılmış alışverişler ya da nakit çekimler 12 aya kadar taksitlendirilebilir. Ancak her gün faiz işlemeye devam edecektir. Bundan dolayı ek hesaptan çekilen tutarların hemen geri ödenmesi tavsiye edilmektedir.

Ek hesap borcu ödenmezse ne olur?

Ek hesaplara ait olan borçlar ödenmediği zaman standart prosedürler uygulanmaya başlar. İlk olarak birikmiş olan borçlar için belirlenmiş olan faiz oranları uygulanır. Faiz oranları giderek artmaya başlarken borcunuz da katlanmaya başlar.

Ek hesapta günlük ödeme talimatı nedir?

Ek Hesapta faiz hesabı günlük bazda gerçekleştirilir. Tanımlanmış olan limit kullanılarak para çekildikten sonra ödeme yapılan güne kadar faiz işletilir. KKDF ve BSMV faiz üzerinden hesaplanarak ayrıca tahsil edilmektedir. Limitinizin aynı gün içerisinde kullanılıp kapatılması durumunda, 1 günlük faiz uygulanır.

You might be interested:  Soru: Pos Cihazından Çekilen Para Nasıl Iptal Edilir?

Artı para kredi notunu düşürür mü?

Artı para (KMH) ödemeleri, Bir gün gecikme bile kredi notunda geç ödeme olarak algılanır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kredi ödemelerinden herhangi birinin son ödeme tarihi bir gün geciktirilse bile kredi notuna “geç ödeme” olarak yansır. Kredi notunda bir geç ödeme ise kredi notunu 200 puana kadar düşürebilir.

Akbank chip para nasıl kullanılır?

Axess kartınızda biriken Chip-para’yı kullanabilmek için alışveriş sırasında kasiyere Chip-paranızı kullanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Kasada Akbank teknolojisiyle uyumlu pos cihazı varsa dilediğiniz tutarda Chip-parayı anında alışverişinizin ödemesi olarak kullanabiliyorsunuz.

KMH günlük faizi ne kadar?

KMH Faizi Nedir? 1 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere KMH kullanımı için yasal olarak uygulanabilecek en yüksek faiz oranı aylık %1,80’dir. KMH’ın gecikmesi durumunda uygulanabilecek en yüksek faiz ise aylık %2,10’dur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector