Aliexpress Sipariş Iptali Para Iadesi Nasıl Yapılır?

AliExpress tarafından sipariş iptal talebinizin onaylanması durumunda paranız 24 saat ile 7 iş günü içerisinde işlem yaptığınız banka hesap numarasına geri iade edilmektedir. Para iade işlemleri anlaşmalı banka firmasına bağlı olarak 2 ila 15 iş gününü bulabilmektedir.

AliExpress para iadesi ne zaman gelir?

Satıcıyla iletişime geçtikten sonra bile anlaşmaya varamadıysanız siparişinizin ulaşmasından sonraki 15 gün içinde veya ürünün onaylanma süreci dahilinde (sipariş bilgilerinde verilmiştir) bir anlaşmazlık başlatın.Çoğu satıcı 15 gün içinde para iadesi yapar.

AliExpress para iadesini nereye yapıyor?

Satıcının, AliExpress iade politikasına uymayı kabul etmesi durumunda, paketi geri göndereceğiniz bir adres almanız gerekmektedir. Belirtilen adrese iade etmek istediğiniz ürünü 10 gün içerisinde göndermek koşuluyla satıcı tarafından ödeme işleminiz gerçekleştirilmektedir.

AliExpress iade işlemi nasıl yapılır?

Aliexpress İade Nasıl Yapılır?

 1. Sipariş detayına tıklayınız.
 2. Anlaşmazlık ya da tartışma açınız.
 3. Ürün veya para iadesi seçeneklerinin birini seçiniz.
 4. Tartışma Nedenini belirleyiniz.
 5. Para iade tutarını belirleyiniz.
 6. Ürün iadesi için kanıt gösteriniz.
 7. İşlemlerin hepsinin tamamlanmasından sonra, iade işlemini onaylayınız.

AliExpress neden kargo ücreti alıyor?

Ilk Ürün için olanlardansa bilerek fazla oluyor. ilk urun değil de normal bir urun alacaksaniz bazıları bedava oluyor. Bazıları da artık kargo ucreti koyuyor. Bazı insanların gelen urune gelmedi demesi de bunda bi etken.

You might be interested:  Ziraat Atm Ne Kadar Para Cekebilirim?

AliExpress gümrük vergisi kaç TL?

Aliexpress gümrük vergisi hesaplama işlemi için size örnek bir tablo hazırladık. Aldığınız bir ürünün toplam tutarı 200 TL olsun. Çin ürünleri için gümrük vergisi %20 olduğu için 40 TL. Özel Tüketim Vergisi %20, ürün bedeli ve gümrük vergisinin %20’si yani 48 TL.

Open dispute ne demek?

Siparişlerinizden anlaşmazlık ürününü seçiniz

Siparişlerim sayfasında yer alan sorunlu ürünün hemen yanında ki ‘Open Dispute’ butonuna tıklayınız. ‘Anlaşmazlığı Aç’ butonu, ürün adının sağında yer almaktadır. Hem açık hem de bitmiş siparişler için kullanılabilmektedir.

AliExpress den gelen ürünler orjinal mi?

Daha önce belirttiğimiz gibi Aliexpress’te satış yapan mağazaların neredeyse tamamı sıradan bireyler oluşmaktadır. Bu nedenle Aliexpress’te bulunan ürünlerin çok büyük bir kısmı orijinaline çok benzeyen ancak kalite olarak oldukça düşük sahte ürünlerden oluşmaktadır.

AliExpress de kargo ücreti var mı?

Her üründe kargo ücreti yok ama yine de çoğunda var gibi. Bazıları ucuz Allah’tan. 15 TL olan var, 33 TL olan var.

AliExpress para birimi nedir?

AliExpress platformu satıcı tarafında Amerikan Doları (USD) tabanında çalışmaktadır. Yani satış fiyatı ve ek maliyetlerinizi düşünerek USD bazında bir satış fiyatı belirlemelisiniz. Alıcı tarafında ise, alıcının bulunduğu coğrafi lokasyon veya tercih ettiği teslim ülkesi seçeneğine göre para birimi görüntülenmektedir.

AliExpress satın alma koruması nedir?

Bu uygulama sayeyinde bozuk, kırık, yanlış ve açıklamadan farklı ürün gelmesi durumunda yada aliexpress’ den sipariş ettiğini ürünün elinize ulaşmadığı durumlarda kısmi yada tam para iadesi alabilmenizi sağlar.

AliExpress canlı destek nasıl yapılır?

Aliexpress müşteri hizmetleri iletişim:

 1. Aliexpress hesabınıza giriş yapın.
 2. Yardım servisine tıklayın.
 3. 3. Müşteri hizmetlerine tıklayın.
 4. Canlı destek veya öneri formunu seçin.
 5. Canlı destek butonuna tıklayın.
You might be interested:  Para Hangi Uygarlığa Aittir?

AliExpress kargo ücreti vergiye dahil mi?

AliExpress üzerinden satın aldığınız ürünler için vergi ödemesi kargo firmaları tarafından sağlanıyor. Aldığınız ürün PTT kargo ile geliyorsa, kapıda teslimatı sırasında da verginizi ödeyebilirsiniz.

AliExpress gönderim ücreti vergiye dahil mi?

AliExpress’ten alınan ürünlerin pek çoğu Çin üzerinden geldiği için ürün bedeline %20 gümrük vergisi ekleniyor. Bu orana %20 Özel Tüketim Vergisi ekleniyor. Ardından, şu an için 8 TL olan Gümrük Sunum Ücreti ve şu an için 0,70 TL olan Damga Vergisi ekleniyor.

AliExpress bedava ürün nedir?

Aliexpress kullanıcıların ilgisini çekmek ve hergün kullanıcıların siteye girerek gezinmelerini sağlamak amacıyla her gün bedava ürün çekilişleri yapıyor. Aliexpress’de ürün satan satıcılarda mağazalarının ve ürünlerinin reklamını yapmak için bu çekilişlere ürün bağışlıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector