Bank Asya’Ya Para Yatırma Çağrısı Ne Zaman?

Silahlı terör örgütünün en önemli finans kaynaklarından olan Bankasya’da önceden herhangi bir hesabı bulunmayan sanığın silahlı terör örgütü liderinin bankanın kurtarılması yönündeki talimat döneminin hemen akabinde 20/03/2014 tarihinde hesap açtırıp para yatırması eyleminin silahlı terör örgütüne üye olma suçu yerine

FETÖ ne zaman bankaya para yatırın dedi?

Keza 25 Aralık 2013’de örgüt elebaşının telefonda konuştuğu örgüt mensubuna, bankaya TMSF tarafından el konulmasının önüne geçilebilmesi adına, ‘evinizi, arabanızı satın Bank Asya’ya yatırın, 2001’de yaptığımız gibi’ şeklinde talimatlar verdiği görülmüştür.

FETÖ Bank Asya ne zaman para yatırın çağrısı yaptı?

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in 2014 Ocak ayında ‘Bank Asya’ya para yatırın.’ talimatından sonra Kuseyri’nin hesap bakiyesinde ciddi artışlar olduğu tespitine yer verilen raporda, söz konusu tarihteki bakiyenin 8 milyon 583 bin 500 lira olduğu kaydedildi.

Sadece Bank Asyaya para yatırmak suç mu?

Yargıtay, verilen cezayı bozarak, tek başına Bank Asya’ya para yatırmanın “örgüte yardım” suçunu oluşturacağına hükmetti.

Bank Asya’da hesap açmak suç mu?

Yargıtay 3. Ceza Dairesi Bank Asya’ya para yatırmada mutad hesap hareketlerinin müsnet suç yönünden delil ya da örgütsel faaliyet kapsamında değerlendirilemeyeceğine hükmetti.

You might be interested:  Sık sorulan: Prag Da Ne Kadar Para Harcanır?

Bank Asya borcu olanlar ne yapacak 2021?

Geçtiğimiz hafta faaliyet izinleri kaldırılan Bank Asya’da tasfiye süreci başladı. TMSF ilk olarak 100 bin TL’ye kadar olan katılım fonları sahiplerine ödeme yapacak. Kredi ve kredi kartı borcu olanlar da Birleşik Fon Bankası’na ödeyecek.

Bank Asya borcumu nasıl öğrenebilirim?

SMS bankacılığı ile 2792’ye bir SMS göndererek hesap bakiyenizi, kart ve ekstre bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Bank Asya’da hangi tarih baz alınıyor?

Böylelikle kararda, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in ‘Bank Asya’ya para yatırın’ talimatının kamuoyunda paylaşılmaya başlandığı 15 Ocak 2014 tarihi milat olarak alınmış oldu.

Bank Asya neden kapandı?

18 Temmuz 2016 tarihinde Bank Asya’nın faaliyetlerinin 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 107’nci maddesinin ikinci fıkrası kapsamında geçici olarak durdurulmasına karar verildiğini bildirdi. Faaliyetlerinin durdurulmasının nedeni terör eylemlerine destekte bulunmasıdır.

Bank Asya paramı nasıl alabilirim?

Adnan Büyükdeniz Caddesi No.10 34768 Ümraniye/İSTANBUL adresine şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile veya [email protected] adresine müflis Banka’da kayıtlı email adresinizden kimlik fotokopisi ve dilekçe ile talepte bulunabilirsiniz.

Fetö kanunen ne zaman terör örgütü sayıldı?

Mayıs 2016’dan bu yana Gülen Hareketi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından terör örgütü olarak sınıflandırılmaktadır.

Silahlı terör örgütüne yardım suçu kaç yıl?

TCK 314’teki silahlı örgüte yardım etme suçunun cezası şu şekilde belirlenir: Örgütü yardım eden kişi, silahlı örgüt üyesi gibi 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır (TCK 314/3 atfıyla TCK 220/7).

Bank Asya hesap hareketleri dökümü nasıl alınır?

imzalı kaşeli dilekçe ve imza sirküleri ile [email protected] adresinden talep edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector