Ehliyet Yenileme Için Hangi Bankaya Para Yatırılır?

Ziraat Bankası Gibi bankalar üzerinden ehliyet yenileme ücreti yatırılabilir. ATM üzerinden para yatırmak için ziraat Bankası kartsız işlemler kısmı da kullanılabilir.
NOT: TÜRK POLİS TEŞKİLATINI GÜÇLENDİRME VAKFININ PROTOKOL YAPTIĞI BANKA ŞUBELERİNİN BULUNMADIĞI İLÇELERDE SÜRÜCÜ BELGESİ HİZMET BEDELİ ZİRAAT BANKASI ŞUBELERİ TARAFINDAN ALINACAKTIR.

Ehliyet yenileme ücreti 2022 nereye yatırılır?

Ehliyet Yenileme ücreti Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Trafik vakfınca protokol yapılmış ödeme yapılabilen banklara yatırılabilir. Ayrıca ehliyet yenileme ücreti internet üzerinden de yapılabilir.

Ehliyet yenileme parası hangi bankaya yatacak?

Başvurudan önce verilen değerli kağıt bedeli, vergi dairesi müdürlüklerine, ‘https://ivd.gib.gov.tr’ internet adresinden sanal POS uygulamasıyla kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla ya da anlaşmalı bankalara yatırılması isteniyor. 2 lira olan vakıf payı ise vergi dairelerinden veya https://ivd.gib.gov.tr

Ehliyet 1090 TL nereye yatırılır?

Ehliyet başvurusu için yatırılması gereken ücreti; Vergi dairelerine. Anlaşmalı bankalara. Gelir İdaresinin internet vergi dairesine.

Yeni ehliyet için 15 TL hangi banka?

Vakfımız 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu 131.Maddesi gereği hizmet bedeli tahsilatı yapmaktadır. Alınan Bedel BAĞIŞ DEĞİLDİR. Not : Bu bankalardan Ziraat Bankası ve Halk Bankası, Değerli Kağıt Bedeli ve Vakıf Hizmet Bedelini (13+2=15 TL.)

You might be interested:  FAQ: Emekli Olunca Ne Kadar Toplu Para Alırım?

2022 ehliyet yenileme ücreti ne kadar?

13 lirası değerli kağıt bedeli ve 2 lirası vakıf payı olmak üzere, ehliyet yenilemek isteyen vatandaşlar toplam 15 TL ödeme yapacak.

Ehliyet yenileme ücreti 2 TL nereye yatırılacak?

Bu nedenle Sürücü Belgesi “Vakıf Hizmet Bedeli” aşağıda belirtilen “Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Hesaplarına” yatırılmalıdır.

2021 ehliyet yenileme ücreti nereye yatırılır?

280 TL değerli kağıt bedeli ve 65 TL polis vakfı hizmet bedeli olarak harç 345 TL’dir. Ödemeniz gereken harcı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı ile anlaşmalı bankaların şubelerinden, ATM kanalları veya internet bankacılığı üzerinden ödeyebileceğinizi unutmayın.

Yeni kimlik için 30 TL nereye yatırılıyor?

İstediğiniz PTT şubesine giderek T.C. kimlik numaranız yardımıyla yeni kimlik para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka şubelerinden ödeme yapma.

Ehliyet yenileme için sağlık raporu sağlık ocağından alınır mı?

Yeni ehliyet almak isteyen ya da ehliyetini değiştirmek isteyen sürücü adayı ehliyet yenileme harçları dışında, sağlık raporu ile ilgili sorulara da cevap arıyor. – Özel muayenehanelerden temin edebilecek. Aile hekiminden de rapor alınabiliyor.

Ehliyet harcı Ziraat Bankası nasıl yatırılır?

Ziraat Bankası ATM’lerinde ehliyet harç bedeli nasıl ödeme yapılır?

 1. Giriş tuşuna basıyoruz.
 2. Ödemeler,
 3. Vergi Ödemeleri,
 4. Ehliyet Harç İşlemleri,
 5. TC kimlik giriniz,
 6. En son seçenek ise ödeme miktarını gireceksiniz.

Ehliyet harcı hangi bankalara yatırılıyor 2022?

Ehliyet harcı ve değerli kağıt bedelinin yatırılacağı bankalar;

 • AKBANK.
 • AKTİFBANK.
 • ING BANK.
 • ŞEKERBANK.
 • TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI.
 • KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI.
 • ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI.
 • T.C. ZİRAAT BANKASI.
 • B ehliyet harcı ne kadar 2021?

  2021 yılında 820 Türk lirası olan B sınıfı ehliyet harçları, 2022 yılında 1.116 Türk lirasına çıkacak.

  Ehliyet ve kimlik birleştirme nasil yapılır?

  Sadece nüfus müdürlüğüne giderken yanlarında her iki kartı da götürmeleri gerekiyor. Yeni kimlik kartı ve eski ehliyeti olan vatandaşlar ise birleştirme işlemi için nüfus müdürlüğüne; 4 adet biyometrik fotoğraf, sağlık raporu ve 15 TL’lik harç bedelinin ödendiğini gösteren makbuz götürmeleri gerekiyor.

  You might be interested:  Düğünde Ortalama Ne Kadar Para Toplanır?

  Ehliyet yenileme nasıl yapılır 2022?

  Ehliyet yenileme son gün ne zaman? Eski tip ehliyete sahip sürücüler, 31 Aralık 2022’ye kadar nüfus müdürlüklerine başvurarak sürücü belgesini yenileyebiliyor. Kanuni süre içerisinde eski tip sürücü belgesini yenilemeyen kişilerin sürücü belgeleri geçerliliğini yitiyor.

  Yeni kimlik ücreti nasıl yatırılır Denizbank?

  1 Adım- İnternet bankacılık sayfasını açınız. 2 Adım- Ödemeler menüsüne geliniz. 3 Adım- Ödemeler menüsünün altında yer alan Vergiler ve Resmi Kurumları tıklayınız. 4 Adım- Daha sonra ‘Kimlik Kartı Satış Bedeli Ödeme’ menüsüne tıklayınız.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector