FAQ: Peso Hangi Ülkenin Para Birimi?

Peso hangi ülkelerde kullanılıyor?

Şu anda peso kullanan sekiz ülke bulunmaktadır. Peso kullanan ülkeler; Şili, Arjantin, Kolombiya, Küba, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Uruguay ve Filipinler pezo para birimini kullanan ülkelerdir. Her ülkenin kendi pezosu vardır; Kolombiya Pezosu, Şili Pezosu…

1 Peso kaç lira eder?

1 Dominik Pesosu: 0,12 Türk Lirası ‘na eşittir. 60 bin Dominik Pesosu 7.071,86 TL etmektedir.

Türk para birimi dünyada kaçıncı sırada?

Dünyanın en değerli para birimlerini inceleyen B2Press’in araştırmasına göre, ilk sırada Kuveyt dinarı son sırada ise İran riyali yer alırken, Türk Lirası 193 ülke arasında 38’inci sırada bulunuyor.

Kuba parası ne kadar?

Küba pesosu

En ucuz para hangi ülkenin?

Dünyanın en değersiz para birimi İran riyali olurken, onu Vietnam dongu ve Endonezya rupisi takip ediyor. Dünyanın en değersiz para birimi olan İran riyali Türk lirasının yüz binde 18’i (0,00018) değerinde.

1 Türk Lirası en çok hangi ülkede değerli?

Üstelik Sırbistan’da turistik seyahat için Türk vatandaşlarından vize istenmemektedir. Sırbistan uçak bileti alarak ucuz bir tatil yapabilirsiniz. Türk parasının en değerli olduğu ülkelerden biridir Sırbistan.

TL mi daha değerli ruble mi?

Özellikle kış aylarında kar festivalleriyle bir şölen ülkesine dönen Rusya ‘da görebileceğiniz tarihi eserler arasında Puşkin Müzesi, Lenin mozolesi, Kremlin Sarayı ve sayısız müzesi bulunuyor. Türk parasının oldukça değerli olduğu ülkede 10,29 Rus rublesi 1 Türk lirasına eşit sayılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector