Fast Para Ne Demek?

FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi, Merkez Bankası tarafından yeni işletime alınan anlık ödeme sistemidir. FAST’ta ödemeler 7/24 ve anında karşı hesaba geçer ve ödemenin tarafları, bankaları tarafından ödemenin durumu hakkında anında bilgilendirilir.

Fast işlemi nedir ücretli mi?

FAST kullanabilmek için yapman gereken CEPTETEB Mobil Uygulaması’nın güncel versiyonunu yükleyerek Para Transferleri / FAST 7/24 Anlık Transfer menüsü üzerinden işlemini gerçekleştirmek. Üstelik CEPTETEB Hesaplarından yapacağın FAST işlemleri CEPTETEB ayrıcalığıyla her zaman ÜCRETSİZ!

Fast ile para gonderme nedir?

​FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi), TCMB’nin sunduğu anlık olarak 7/24 gerçekleştirilebilen para transferlerine yönelik yeni bir bankalar arası ödeme sistemidir.

Fast iptal edilir mı?

FAST Sisteminde katılımcılar arası uçtan uca bir para transferi işleminin ortalama 2-3 saniyede tamamlanması hedeflenirken en fazla 25 saniye içerisinde tamamlanmayan işlemler iptal edilecek.

Fast işlemi geri alınır mı?

Gelen parayı farklı bir hesaba kaydırın ya da varsa vadeli hesaba geçirin, bu şekilde geri alınamaz.

Fast ne zaman düşer?

Zaman aşımı süresi 25 saniye

FAST ile gerçekleşen para transferleri 2-3 saniye gerçekleşiyor. Transferin karşı hesaba 25 saniye de gerçekleşmemesi durumunda ise işlem 25 saniyede zaman aşımına uğruyor. bilindiği gibi FAST, sadece bir para transferi aracı değil aynı zamanda yeni bir ödeme yöntemi.

Fast iade talebi kaç günde gelir?

FastPay Fast İade Talebi Hk

Değerli müşterimiz, 2203030257018592 numaralı bildiriminiz bankamıza ulaşmış olup 3 gün (72 saat) içinde tarafınıza bilgi verilecektir. Değerlendirme surecinin devam etmesi durumunda ise 2., 7., 10., 14. Günlerde ara bilgilendirme yapılmaktadır.

You might be interested:  Youtubeda Nasıl Para Kazanılır?

Fast ne kadar sürer?

FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi), farklı bankalardaki hesaplarınız arasındaki para transferlerini saniyeler içerisinde, 7 gün 24 saat gerçekleştirebileceğiniz sistemdir.

Transfer edilen para geri alınabilir mi?

Hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin havale ile para transferi yapılan hiçbir işlem iptal edilememektedir. Havale yapıldığı anda gönderilen para karşı tarafın hesabına hemen geçmektedir. Bu yüzden havale işlemlerinde işlemi geri alma veya iptal etme gibi bir durum yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector