Hızlı Cevap: Dinar Hangi Ülkenin Para Birimidir?

Dinar hangi ülkelerin parası?

Dinar, genellikle Arap ülkelerinde kullanılan para birimidir. Her bir dinar diğerinden farklıdır, bağımsızdır, her ülkenin kendi merkez bankası tarafından kontrol edilir. Kökeni Roma para birimi Denarius’tur. Dinar para brimine yakın olarak, Makedonya’da da Denar kullanılır.

Libya Dinarı hangi ülkelerde geçerli?

Bahreyn Dinarı hangi ülkenin?

Kuveyt Dinarı ‘nın bu kadar pahalı olmasının en büyük iki sebebi petrol ve kendilerinin yaratmış oluğu talep sistemidir. Şu sıralar 1 Amerikan Doları 0.307 Kuveyt Dinarı değerindeyken bu değer çok büyük çalkantılar yaşamıyor.

Bir dirhem kaç lira eder?

1 Dubai Dirhemi Fiyatı 2,3227 TL Etmektedir.

Kuveyt ülke nerede?

Kuveyt ya da resmî adıyla Kuveyt Devleti (Arapça: دولة الكويت, Devletü’l-Kuveyt), Arap Yarımadası’nın kuzeydoğusunda, Basra Körfezi kıyısında yer alan ülkedir. Kuzeyde Irak ve güneyde Suudi Arabistan ile komşudur.

1 dolar türk parası ne kadar yapar?

1 Dolar = 8,6649 TL.

Libya neresi oluyor?

Libya (Arapça: ليبيا, romanize: Lībīyā), resmi adıyla Libya Devleti, Akdeniz kıyısında, doğuda Mısır, batıda Cezayir ve Tunus, güneyde Nijer ve Çad, güneydoğuda Sudan ile komşu olan bir Mağrip ve Kuzey Afrika ülkesidir. Ülke Trablusgarp, Fizan ve Sirenayka olmak üzere üç tarihi bölgeden oluşur.

En pahalı para birimi kaç TL?

Yıllardır dünyanın en değerli para birimi olan Kuveyt Dinarı listenin başında yer alıyor. Kuveyt Merkez Bankası tarafından dağıtılan para birimi bugünlerde Kuveyt Dinarı yaklaşık 29 Türk Lirası ve yaklaşık 3.34 Amerikan Doları değer ediyor.

You might be interested:  Money Para Nasıl Kullanılır?

Para birimi olarak Türkiye kaçıncı sırada?

Dünyanın en değerli para birimlerini inceleyen B2Press’in araştırmasına göre, ilk sırada Kuveyt dinarı son sırada ise İran riyali yer alırken, Türk Lirası 193 ülke arasında 38’inci sırada bulunuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector