Hızlı Cevap: Src Belgesi Nasıl Alınır Kaç Para?

SRC belgesi kart ücreti ne kadar?

SRC Belgesi harç ücreti, kart ücretiyle beraber ödenen sınav ücretidir. Harç ücreti olan 110 TL, sadece Halk Bankası Şubelerinden ödenir.

Sınavsız SRC Belgesi nasıl alınır?

Sınavsız ve eğitimsiz SRC belgesi almak isteyen sürücülerin 25.02.2003 tarihinden önce ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2, SRC 3, SRC4 belgelerini alabilir.

E devletten SRC Belgesi nasıl alınır?

e – Devlet şifresine sahip olan kişi, e – Devlet şifresine sahip olan kişi e – Devlet şifresiyle kamu kurumlarından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını seçip buradan mesleki yeterlilik belgesi işlemlerinden doğrudan SRC belgesine başvuru butonuna tıklayacak.

2021 SRC 4 kart ücreti ne kadar?

SRC Belgesi Harç Ücretleri Tüm mesleki yeterlilik belgeleri için belirlenen sınav harç ücreti 110 TL dir. Buna ek olarak ise sınavdan başarılı olan sürücüler kart ücreti ödemelidir. SRC Belgesi Kart ücreti ise 24 TL olarak belirlenmiştir. 2021 yılında SRC belgesi harç ücretleri 10 TL zamlanarak 110 TL olmuştur.

2021 src ücreti ne kadar?

Src sınav harçları 2021 yılında 10 TL’ lik bir artışla birlikte 110 TL olmuştur.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Western Union Para Transferi Nasıl Yapılır?

Psiko teknik belgesi ne kadar?

Türkiye’deki yasal sürece göre belli bir kurum tarafından fiyatlandırma yapılması gereken psikoteknik belgesi ücreti 2021 yılında KDV hariç 180 lira ile 250 lira arasında bir fiyatlandırmaya sahiptir.

SRC kimlere ücretsiz?

Sınavsız Src Belgesi

  • 25.02.2003 tarihinden önce B – C – E – D sınıfı ehliyete sahip olan sürücüler bakanlık tarafından sınavsız Src belgesi alma hakkına sahiptirler.
  • 25.02.2003 tarihi öncesi B sınıfı ehliyet sahipleri Sınavsız Src 2 ve Src 4 belgesi alabilirken,

SRC 1 ve 3 hangi araçları kullanır?

SRC belgesi; karayolunda yolcu ve yük taşıyan ticari araç sürücülerinin alması zorunda olduğu bir belgedir. Sürücü mesleki yeterlilik belgesi anlamına gelir. Bu belgeyi kamyonet, kamyon, panelvan, otobüs, minibüs vs. kullananlar sürücüler alırlar.

SRC belgesi sınavsız nasıl alınır 2021?

Sınavsız SRC almak isteyen sürücülerin 25 Şubat 2003’ten önce ehliyet almış olmaları gerekmektedir. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyet alanlar SRC 2 ve SRC 4, C ve D sınıfı ehliyet alanlar ise SRC 2, SRC 3 ve SRC 4 belgelerini alabilirler.

Kursa gitmeden SRC Belgesi nasıl alınır?

2) Bakanlığın belirlediği kriterlere göre 25 şubat 2003 den önce ehliyet sahibi olanlar sınava ve kursa girmeden SRC belgesi alabilirken bu tarihten sonra ehliyet alanlar ise kurs hizmeti yolu ile eğitim aldıktan sonra, ardından yapılacak sınavda başarı elde etmeleri halinde SRC belgelerini alabilirler.

SRC kaç yılından önce sınavsız?

Sınavsız SRC Belgesini Kimler Alabilir? Eski ehliyetlerde B sınıfı, yeni ehliyetlerde M, B1, B ve F sınıf tarihleri 25.02.2003 tarihinden önce olan ehliyet sahipleri muafiyetli olarak SRC2 ve SRC4 belgesine başvurabilirler.

E devlet src ücreti ne kadar?

Alınacak tek belge için SRC ücreti 31 TL dir. SRC başvuruları e – Devlet üzerinden yapılmaktadır.

B ehliyetine SRC belgesi alabilir mi?

Not: B ehliyeti olanlar, sadece src2 ve src4 belgesi alabilirler. Not: C veya D ehliyeti olanlar, src2, src 3, src 4 belgesinden istediğini talep edebilirler. E sınıfı ehliyeti olanların aşağıdaki belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir; 1) 25.02.2003 tarihinden önce alınmış E sınıfı ehliyetin fotokopisi.

You might be interested:  Sık sorulan: Aud Hangi Para Birimi?

Adıma kayıtlı SRC belgesi var mı?

E-Devlet şifrenizle birlikte giriş yaparak kurumlar linkine tıklıyorsunuz. Sonra Ulaştırma Bakanlığının hizmetlerine geliyorsunuz. Buradan Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgula linkini tıklayıp size ait bilgileri girip src belgenizin hangi aşamada olduğunu öğrenebilirisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector