Okuyucular soruyor: Ekomini Açmak Için Ne Kadar Para Lazım?

Ekomini ruhsatı nasıl alınır?

Ekomini ekibi ve işletmecinin mutabık kaldığı mağazanın mülk sahibi ile, gerekli kontratlar yapılır. İşletmeci çalışma ruhsatına ve TAPDK ruhsatına başvurur. İşletmeci tarafından gerekli belgeler sağlandıktan sonra mağaza açılır.

Ekomini Market kaç metrekare olmalı?

Mağazanın tüm işletmesinden sorumlu olarak kendi işinizin patronu olacaksınız. Ekomini konseptine uygun ve 30 – 100 m2 büyüklükte dekorasyonu yapılmış anahtar teslim mağazanın işletmecisi olacaksınız. Yapacağınız yatırım sadece mağazada satılacak ürünler ile sınırlı olacaktır.

Ekomini kaç şubesi var?

Efes Pazarlama Dağıtım ve Ticaret tarafından kurulan ve hızlı tüketim malları sektöründe “faaliyet gösteren ‘ Ekomini ‘ adlı market zinciri 71 ilde 705 şubeye ulaştı. Yurt çapında yaygınlaştırılması hedeflenen zincir, franchise yapısı ile faaliyet gösteriyor.

Ekomini alkol satmak zorunlu mu?

Alkol firmalarının da büyük destek verdiği iddia edilen bu projelerden biri ” Ekomini ” isimli marketler zinciri. Şu an Türkiye genelinde yaklaşık 76 şehirde faaliyet gösteren bu market sisteminde, tekel bayileri ve büyük marketlerin aksine gece saat 12.00’a kadar alkol satışı yapmak serbest.

Tekel bayi ruhsatı kaç lira 2021?

Tebliğle tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satış belgelerinin 2021 yılı bedelleri belirlendi. Buna göre, tütün mamulleri ve alkollü içkiler için toptan satış belge bedeli 9 bin 490 lira olacak.

Ekomini hangi firmanın?

Efes Pazarlama Dağıtım ve Ticaret tarafından kurulan ve hızlı tüketim malları sektöründe “faaliyet gösteren ‘ Ekomini ‘ adlı market zinciri 71 ilde 705 şubeye ulaştı. Yurt çapında yaygınlaştırılması hedeflenen zincir, franchise yapısı ile faaliyet gösteriyor.

You might be interested:  Ek Hesaptan Para Nasıl Çekilir?

Tekel bayi ruhsatı ne kadar?

Tekel bayi açma ruhsatı her yıl güncellenir. Buna göre il merkezlerinde ya da büyükşehir belediye sınırları içerisinde 1.870₺, diğer mahallelerde ise 720 ₺ olarak belirlenmiştir. Tütün mamulleri ve alkollü içkilerin toptan satışını yapabilmek için 8.700 ₺ ücret alınmaktadır.

Seç Market kaç metrekare?

150 – 250 m2 satış alanına sahip, potansiyeli yüksek konumda, yaya trafiğinin yoğun olduğu lokasyonlarda düz giriş ve otopark alanı olması tercih edilen kriterlerdir.

Seç Market kaç şubesi var?

Bizim Toptan’ın zorlu piyasa şartlarında girişimcilerine rekabet avantajı sağlayan iş modeli SEÇ Market, 4 yılda Türkiye’nin 59 iline yayılarak 500 mağazaya ulaştı.

Tütün ve alkol ruhsatı nasıl alınır?

Yönetmeliğin 12’nci maddesine göre, içkili yer açmak ve işletmek isteyen gerçek kişinin bizzat kendisi, şirket veya diğer özel hukuk tüzel kişilerinin yetkili temsilcisi, dilekçe ile mahallin en büyük mülki amirine başvurur.

Market karı yüzde kaç?

Market Kar Marjı Ne Kadar? Sigara ve alkol ağırlıklı satış yapan bir marketin ortalama kâr marjı yüzde 15 iken, gıda ürünü ağırlıklı satış yapan bir marketin kâr marjı ortalama yüzde 20-25 arasıdır. Kâr marjı satılan ürün çeşitliliğinden tutun da pek çok etmene bağlı olarak değişebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector