Okuyucular soruyor: Kosgep Ne Kadar Para Veriyor?

KOSGEB Genç Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

Kosgeb hibe desteği alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir:

  1. Kosgeb sistemine kayıt yaptırmak.
  2. Kursa katılmak ve sertifika almak.
  3. İş yeri projenizin hazır olması.
  4. Hibe programına başvuru yapmanız.

KOSGEB ne kadar destek veriyor?

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklemek ve gelişimlerine yardımcı olmak için kurulan KOSGEB her yıl düzenli olarak hibe ve faizsiz kredi imkanı sunuyor. KOSGEB, şartları yerine getiren ve başvurularını yapan işletme sahipleri için 50 bin TL ile 370 bin TL arasında hibe desteği sağlıyor.

KOSGEB hangi işlere Destek Veriyor 2020?

KOSGEB HİBE DESTEK ÖDEMELERİ HANGİ SEKTÖRLERDE YAPILIR? İnşaat (Sıva işleri, yıkım, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, çatı işleri ) Toptan ve perakende ticaret (motorlu taşıtlar, ev eşyası, hırdavat, gıda, içecek, pazar yerinde satış) Ulaştırma ve depolama (Nakliye, kurye, ev ve işyerlerinde taşımacılık)

KOSGEB 2021 başvuruları ne zaman?

KOSGEB, imalat sanayii sektörlerinde Ar-Ge ve yenilik kapasitesini geliştirmek amacıyla proje teklif çağrısına çıkmıştır. Son başvuru tarihi 18 Mayıs 2021. Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı 2021 Yılı Sağlık ve Kimya Ürünleri Çağrısı Açılmıştır.

You might be interested:  Sık sorulan: Hesaba Nasıl Para Yatırılır?

Kosgeb den destek almak için ne yapmalıyım?

KOSGEB Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

  1. Öncelikle ilinizde yer alan İŞ-KUR veya KOSGEB birimlerine giderek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine” başvuruda bulunmak.
  2. Kurumun vermiş olduğu “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” 32 saat süren bu kursu başarıyla tamamlayarak sertifika almak.

Kosgeb kredisi nasıl alınır?

Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www. kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

KOSGEB ne kadar destek veriyor 2021?

KOSGEB ‘DEN 2021 ‘DE KOBİ’LERE 1.6 MİLYARLIK DESTEK GELİYOR Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın ( KOSGEB ) 2021 ‘de KOBİ’lere sağlayacağı destekler belirlendi. Ayrıca KOSGEB, 2021 yılında 1,6 milyar liralık destek bütçesi kullandıracağını açıkladı.

KOSGEB ten nasıl faydalanırım?

KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE kodları içerisinde yer alan bir iş fikrine sahip olmanız gerekir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusuna bulunarak ”Girişimcilik Sertifikası” almalısınız. Başvuru sonrasında size verilen gün geldiğinde KOSGEB iş planı projenizi sunmanız gerekmekte siniz.

KOSGEB den alınan para geri ödeniyor mu?

KOSGEB önce harcatır, sonra bir ara geri öder. Maalesef hayır, önce “Girişimcilik Desteğini” almaya hak kazanmanız lazım.

KOSGEB den kimler yararlanabilir?

Mevcut işletmesi olan Kobiler, yeni iş kurmak isteyen girişimciler, KOSGEB desteklerinden faydalanabilir ve hibe alabilirler. KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletmelere devlet desteklerini alarak işlerini geliştirme, büyütme, yurt dışına açılma gibi birçok alanda destek olmak için kurulmuştur.

KOSGEB kime destek verir?

Program iki bileşenden oluşuyor. İmalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük işletmeler ile 2017 ve sonrasında kurulan imalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge (araştırma-geliştirme) sektörlerindeki yenilikçi, genç ve küçük işletmeler programdan yararlanacak.

You might be interested:  Eft Ile Para Ne Zaman Hesaba Geçer?

KOSGEB neleri karşılıyor?

Belediyeler, Yüksek Öğretim Kurumları, Özel İdareler, Meslek Kuruluşları ve İnkübatörler tarafından münferiden veya müştereken kurulacak bir İşletici Kuruluş vasıtası ile KOBİ’lere işletme geliştirme koçluğu, destek ağlarına ulaşım, finans kaynaklarına erişim imkânı, uygun koşullarda iş yeri mekânı, ortak ofis ekipmanı

Kosgeb Nitelikli Eleman Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır 2021?

Nitelikli eleman desteği kapsamında işe alınacak olan personelin son bir aya ait iş başvurusunun sunulması gereklidir. KOSGEB ‘in web sitesinden çıktısı alınacak olan nitelikli çalışanların ödeme talep formunun eksiksiz şekilde doldurulması ve imzalandıktan sonra başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

Kosgeb Başvuruları ne zaman sonuçlanır?

Kosgeb başvuru, hakem heyeti başvurusuna alınmış ise en geç 90 gün içerisinde karara bağlanmaktadır.

Kosgeb Başvuru nasıl yapılır?

KOSGEB KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR? Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www. kosgeb.gov.tr adresindeki ‘E-Hizmetler’ menüsünden ‘Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu ‘ alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector