Okuyucular soruyor: Yurtdışına Nasıl Para Gönderilir?

PTT ile yurt dışına nasıl para gönderilir?

Size en yakın PTT işyerine, geçerli kimlik belgeniz ile giderek para gönderme formunu doldurunuz. Gönderim tutarını ve ücretini gişe görevlisine veriniz. UPT işleminize ait referans numarasını alıcınıza iletiniz.

Yurtdışına nasıl para gönderilir Ziraat?

Para Transferleri menüsünün altındaki Western Union başlığından ulaşılan Para Gönder adımı ile işlem başlatılır. Alıcı adı, soyadı, ülkesi, şehri ve para birimi girilir. Gönderim yapılacak ülke ve işlem tutarına göre masraf hesaplanır. İşlem onaylandıktan sonra MTCN numarası ekranda görüntülenir.

Western Union ile yurtdışına nasıl para gönderilir?

Şubeden nasıl para gönderilir?

 1. Bir nokta. seçin. Yakınınızdaki bir Western Union ® noktasını ziyaret edin.
 2. Kimliğinizi. gösterin. Yetkiliye işlem ayrıntılarını verip geçerli kimliğinizi gösterin.
 3. Nakit olarak. ödeyin. Transfer ödemesini yapın (transfer ücreti dahil)
 4. Güvenle. gönderin.

Yurt dışına ne kadar döviz gönderebilirim?

Limit, yurt dışına fiziksel olarak 25.000 Türk lirası ya da 10.000 euro para ve eşiti dövizi çıkarmaya olanak tanır.

Yurt dışından en fazla kaç para gönderilir?

Birlikte seyahat edenlerden her bir kişi için 10.000 avroya kadar nakit para bulundurma hakkı vardır. Ancak; 10.000 avroyu geçmeyecek kadar paranın her bir kişinin kendi üzerinde ya da kendi kişisel eşyası arasında bulunması gerekir. Aksi halde para kimin üzerinde bulunursa o kişiye ait kabul edilmektedir.

You might be interested:  FAQ: Kitap Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

PTT hangi ülkelere para gönderilir?

PTT A.Ş.’nin yurt dışı havale hizmeti konusunda birçok ülke ile anlaşması olup havalenin karşılıklı olarak sevki posta yoluyla veya elektronik ortamda sağlanmaktadır. Yurt dışı havale işlemi, 2020 yılı itibariyle karşılıklı olarak Arnavutluk, Azerbaycan, Brezilya, Bulgaristan, Fransa, İtalya, İsviçre, İspanya, K.K.T.C.

Postaneye yatan para ne kadar bekler?

MADDE 11 – (1) Hak sahiplerine ödenmek üzere bekletilen havaleler ödeme yerlerince geliş tarihinden itibaren bir ay, postrestant işaretli havalelerde geliş tarihinden itibaren iki ay süre ile alıcının başvurması için bekletilir.

UPT hangi ülkelerde var?

29 Avrupa Ülkesini kapsayan bu kampanya; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fransa, Finlandiya, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya

Yurt dışı para transferi kaç gün sürer?

SWIFT işlemleri genellikle birkaç gün içerisinde gerçekleşiyor. Yurt dışı para transferi için bankaya mesai saatleri içerisinde talimat verildikten sonra ortalama 2 gün içerisinde işlem tamamlanıyor.

SWIFT transferi nasıl yapılır?

Şubeye uğramanıza gerek kalmadan, Yapı Kredi Mobil’den veya internet şubemizden Swift Transfer gerçekleştirebilirsiniz. Swift Transfer

 1. Alıcı bankanın swift kodu ya da alıcı bankanın ülkesi/şehri/banka adı
 2. Alıcının adı/soyadı, adresi, ülkesi.
 3. Transferin yapılacağı tarih bilgilerini girmeniz yeterlidir.

Western Union için hangi bilgiler lazım?

Paranızı almak için lütfen aşağıda yer alanları yanınızda bulundurun: Göndericinin tam adı (yani birinci, ikinci adı ve soyadı). Paranın gönderilmiş olduğu ülke. Takip numarası ( MTCN – Para Transferi Kontrol Numarası)

Western Union ile para transferi kaç gün sürer?

Hesap bazlı para transferlerinin ulaşması, aşağıda belirtilen Madde 3 ve 5 hükümlerine tabi olarak, genellikle en fazla 3 iş günü sürmektedir. Mobil cüzdanlara gönderilen transferlerin azami tamamlanma süresi, aşağıda belirtilen Madde 3 ve 5 hükümlerine tabi olarak, 15 dakikadır.

You might be interested:  Kripto Para Chiliz Ne Kadar?

Yurt dışından Türkiye’ye nasıl para gönderilir?

YURTDIŞINDAN TÜRKİYE ‘ YE PARA GÖNDERME YÖNTEMLERİ

 1. Ptt (Ucuz Para Transferi)
 2. Banka.
 3. Moneygram.
 4. Western Union.
 5. Transferwise.
 6. Transfergo.
 7. Ecopayz.
 8. Skrill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector