Oto Galeri Nasıl Para Kazanır?

Oto galeri açmak için ne kadar sermaye gerekli?

Lüks otomobillerden oluşan bir galeri açmak isterseniz, en az 1 milyon liranız olması gereklidir. Ancak daha hesaplı olmasını istiyorsanız, 100 bin ile 300 bin liralık bir araba maliyeti çıkarabilirsiniz. İşe sıfırdan gireceğiniz için en az 4 – 5 araba dükkana koymalısınız.

Oto galeri açmak için ne gerekli?

Yetki belgesi zorunluluğu

 • Esnaf ve sanatkârlar odasına, ticaret ve sanayi odasına kayıtlı olması
 • Gelir veya kurumlar vergisi mükellefi olması
 • İşletme içerisinde yetkili kişilerin mesleki yeterlilik belgesi sahibi olması gerekiyor.

Oto galerici ne is yapar?

Halk arasında araç alım satım işi yapan esnaf olarak bilinir. Galericiler bu işin ticaretini yaparlar. Bunun yanında piyasanın durumuna ve sektördeki gelişmelere göre kazançları artabilir veya azalabilir.

Araba alım satım işi nasıl yapılır?

Yetkili tarafından noter satış sözleşmesi çıkartılır, alıcı ve satıcı tarafından isim, soyisim ve telefon numaraları yazılarak imzalanır. Noter satış sözleşmesi imzalandıktan sonra alıcı vezneye giderek hesaplanan noter ve işlem ücretini öder. İşlemler sonucunda alıcı aracın geçici ruhsatını alabilir.

You might be interested:  Bitcoinde Nasıl Para Kazanılır?

Galeri belgesi nasıl alınır?

Galeri açmak isteyenler ilk olarak galericilik belgesi için başvuru yapması gerekiyor. Bireyler Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müdürlüğü’ne başvuru yapabilir. Bakanlık veya bakanlık tarafından yetkilendirilen üniversitelere başvurularını gerçekleştirebilir.

Galeri açmak için kaç metrekare?

Faaliyet alanının en az 60 metrekaresi teşhir alanı olmak üzere 80 metrekare olması şartı da getirilen oto galeriler, kapalı alanlarında LPG’li, LNG’li veya CNG’li araç bulundurulamayacak.

Ikinci el motorlu kara taşıtı Ticareti Yetki Belgesi nasıl alınır?

Yetki belgesi başvuruları İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti Bilgi Sistemi (İETTS) üzerinden yapılmakta olup yetki belgesi ticaret il müdürlükleri tarafından bu Sistem üzerinden verilmektedir.

2 el araç alım satım mesleki yeterlilik belgesi nereden alınır?

Çok sayıda kişi ikinci el araç satış yetki belgesi nasıl alınır konusunu araştırıyor. 2. el araç yetki belgesi başvuru işlemi için gümrük ve ticaret il müdürlüklerine başvurulması gerekiyor. Yetki belgesi başvurusu İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti Bilgi Sistemi üzerinden yapılıyor.

Oto alım satım yetki belgesi ne kadar?

Oto alım satım belgesi fiyatı ise kuruluştan kuruşa elbette farklılık gösteriyor. Bu yüzden her kuruluşun belgeye vermiş olduğu fiyat maalesef farklı oluyor. Oto alım satım yetki belgesi fiyatı ortalama olarak 700 TL ve 1000 TL arasında farklılık gösteriyor.

Oto galeri ne kadar kazanıyor?

Lüks otomobil satışı yapan oto galericilerin satışları satılan araçlarla orantılıdır. Galerisinde 500 bin TL tutarında aracı satan bir oto galerici bir araç üzerinden ortalama 40-50 bin TL gelir elde etmektedir. Bu sebeple oto galericiler ne kadar lüks otomobil satışı yaparlarsa o kadar kazanç elde edebilirler.

Oto Galeri komisyonu ne kadar?

Mevcut düzenlemeye göre, araç alım satımlarında şu an noter ücreti dışında herhangi bir harç alınmıyor. Yapılacak düzenlemeyle, gayrimenkul alım satımlarındaki tapu harcında olduğu gibi ikinci el araç alım satımında binde 5 oranında harç ödenecek.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Lisanslı Boksör Ne Kadar Para Kazanır?

2 el araç satış yetki belgesi nasıl alınır?

Bireylerin ikinci el satış belgesi alabilmesi için kurumlara başvurularını yapması gerekir. Bireyler belgeye sahip olmak istiyorsa, Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüklerine giderek başvurularını yapması gerekir. Yapılan başvurular kısa süre içinde cevaplanarak, kişilere belgeler teslim edilir.

Araba alım satım işlemleri ne kadar sürer?

Araç satış belgelerin tamamının hazır olduğu durumlarda araç satışı noter işlemleri 20-30 dakika içerisinde tamamlanır.

Araba alıp satmak için ne gerekiyor?

2. El Araç Alım ve Satımında Hangi Belgeler Gerekir?

 • Noter satış belgesi.
 • Vergi ilişik kesme belgesi.
 • Trafik sigortası poliçesi.
 • Tescil ve trafik belgesi.
 • Plaka numarası
 • Vergi numarası
 • İşlemleri bir başkası takip edecekse, vekalet.

2 el araba satarken nelere dikkat edilmeli?

İkinci El Araba Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 9 Kriter

 • 1) Aracı Kimden Aldığınızı Bilmek.
 • 2 ) Aracın Fiziki Durumu – Kaporta Ekspertizi.
 • 3) Mekanik Durum ve Motor Kontrolü Yaptırmak.
 • 4) Lastik Durumunu Kontrol Etmek.
 • 5) Kilometre Durumunu Kontrol Etmek.
 • 6) Hasar Bilgisinin Sorgulanması

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector