Pasaport Icin Hangi Bankaya Para Yatiriliyor?

Pasaport için hangi bankaya para yatırılıyor?

Pasaport Harç Bedellerini Ödeyebileceğiniz Kurumlar

 • PTT şubeleri,
 • Akbank T.A.Ş,
 • Aktif Yatırım Bankası A.Ş.,
 • Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.,
 • Alternatifbank A.Ş.,
 • Anadolubank A.Ş.,
 • Arap Türk Bankası A.Ş.,
 • Citibank A.Ş.,

Pasaport ücretleri nasıl ödenir?

Pasaport harcının ödenebileceği yerler ise şuralardır:

 1. Vergi Dairesi Müdürlükleri.
 2. PTT Şubeleri.
 3. Anlaşmalı Bankalar.
 4. Gelir İdaresi Başkanlığı
 5. GİB’ e.

10 yıllık pasaport ücreti kaç euro 2021?

Yeni yıl ile birlikte pasaport harçlarında indirime gidilirken, altı aylık pasaport uzatma bedeli 46 Euro ‘dan 39 Euro ‘ya, bir yıllık 52 Euro ‘dan 46 Euro ‘ya, iki yıllık 68 Euro ‘dan 60 Euro ‘ya, üç yıllık 85 Euro ‘dan 75 Euro ‘ya, 4 ila 10 yıllık pasaportlar ise 107 Euro ‘dan 95 Euro ‘ya indirildi. 29 Euro olan pasaport

Yeni pasaport almak için nereye başvurulur?

PASAPORT BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR? Randevulu veya randevusuz olarak yurt içinde, hususi ve hizmet damgalı pasaportlar için İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine, umuma mahsus pasaportlar için ise İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılır.

10 yıllık pasaport ücreti 2021 nereye yatırılır?

11. Pasaport Defter ve Harç Bedeli Nereye Ödenir? Pasaport defter ve harç bedeli; vergi dairesi müdürlüklerine, PTT Şubelerine, anlaşmalı bankalara veya Gelir İdaresi Başkanlığına ait https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden ödenebilmektedir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Rüyada Antika Para Görmek Ne Demek?

10 yıllık pasaport ücreti ne kadar?

2021 yılı için en düşük 6 aylık olan pasaportun ücreti 407,20 TL’ye yükseldi. En pahalı olan 10 yıllık pasaportu almak isteyenlerin 1265,40 TL ödemesi gerekiyor.

Pasaport harcı nasıl ödenir 2020?

Bordo pasaport, yeşil pasaport veya almak adına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar defter bedellerini “ pasaport defter bedeli ” adıyla, pasaport harç bedellerini ise “e- Pasaport harç bedeli ” ismiyle Maliye Bakanlığına bağlı defterdarlık veya müdürlüklere, veznelere veya Maliye Bakanlığıyla anlaşmalı bankalara

18 Yaş Altı pasaport nasıl alınır?

18 yaşından küçük reşit olmayan bireylerin pasaportu anne ve babanın ayrı ayrı izin vermesi gerekmektedir. İşte gerekli bu belge muvafakatname olarak bilinir. Eğer muvafakatname, nüfus müdürlüğünden alınacaksa anne ve babanın hazır halde randevu günü, nüfus müdürlüğünde olması gerekir.

Yeni pasaport kac EURO 2021?

2021 yılı için pasaport yenileme ücretleri aşağıdaki gibidir: 6 aylık pasaport:39 Euro (20 Euro defter bedeli + 4 Euro posta ücreti dahildir.) 1 yıllık pasaport:46 Euro (20 Euro defter bedeli + 4 Euro posta ücreti dahildir.) 2 yıllık pasaport:60 Euro (20 Euro defter bedeli + 4 Euro posta ücreti dahildir.)

Türkiyede pasaport uzatma ne kadar?

Altı aylık pasaportun harç bedeli 227,27 TL iken, defter bedeli 174,5 TL; bir yıllık pasaportun harç bedeli 323,13 TL iken, defter bedeli 174,5 TL; iki yıllık pasaportun harç bedeli 542,27 TL iken, defter bedeli 174,5 TL; üç yıllık pasaportun harç bedeli 770,20 iken, defter bedeli 174,5 TL ve son olarak dört-on yıllık

Pasaport değiştirmek zorunlu mu?

403 Sayılı Vatandaşlık Kanununda pasaportun kimlik belgesi olarak da sayılması nedeniyle, pasaportlarının güncel nüfus cüzdanı ile aynı bilgileri taşıması gerekiyor. Bu nedenle pasaportlarda yer alan kimlik bilgilerinden herhangi birisinin değişmesi halinde pasaportların yenilenmesi gerekiyor.

You might be interested:  Güney Kore Ye Gitmek Için Ne Kadar Para Gerek?

Pasaport işlemleri nerede yapılır?

Nüfus Müdürlüklerinde ilk olarak biyometrik veri işlemleri sağlanıyor, daha sonra biyometrik fotoğraf ve imza isteniyor. Önceleri Emniyet Genel Müdürlüğünden pasaport çıkarılıyordu. 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren pasaport başvurusu Nüfus Müdürlüklerine yapılıyor.

Pasaport için gerekli evraklar nelerdir?

Pasaport İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Kimlik belgesi.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • Pasaport harç ve defter ücreti.
 • Varsa eski pasaport.
 • Reşit olmayan bireyler için muvafakatname.

Pasaport ilçe nüfus müdürlüğünden alınır mı?

2018 Nisan ayı itibariyle, resmi, hizmet ve hususi pasaportlar sadece il nüfus müdürlüklerinden, diğer umumi pasaportlar ise ilçe müdürlüklerinden temin edilebilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector