Podcast Nasıl Para Kazanılır?

Podcast yayınlayarak para kazanmanın 11 yolu

 1. Satış Ortaklığı Satış Ortaklığı ya da performans temelli pazarlama, kişileri diğer şirketlere yönlendirmeniz karşılığında komisyon almanıza denir.
 2. Sponsorlar ve reklamlar.
 3. Kurslar.
 4. Hizmetler.
 5. Kitle fonlama ve bağış
 6. Etkinlikler.
 7. Somut ürünler.
 8. Kitaplar.

Podcast nasıl para kazandırır?

Birçok podcast dinleyiciden doğrudan gelir elde ediyor. Düzenli abonelik ücreti veya düzensiz bağışların yanı sıra, Patreon gibi platformlar üzerinden kitle fonlama ile gelir elde eden podcastler de var.

Spotify podcast ücretli mi?

Podcast’ler Ücretli Mi? Podcast’lerin şimdilik çoğu platformda ücretsiz. Özellikle de Spotify, artık kendisini müzik ve podcast platformu olarak konumluyor ve podcast’leri de kullanıcılarına ücretsiz sunuyor.

Spotify podcast nasıl yapılır?

Spotify’a Podcast Yükleme:

 1. Spotify for Podcasters sayfasına giderek kullanıcı hesabınızla giriş yapın. Daha ömnceden bir Spotify hesabınız yok ise yeni bir hesap oluşturun.
 2. Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ilk sayfada “Get Started” butonunu seçin.

Iyi bir podcast nasıl yapılır?

“Podcast Nasıl Yapılır?” Diyenlerin İzlemesi Gereken 6 Adım

 1. Podcast Formatınızı Belirleyerek İşe Başlayın.
 2. Podcast Kaydı İçin Gerekli Ekipmanları ve Yazılımları Edinin.
 3. 3. Podcast’inizi Platformlara Yükleyin.
 4. Podcast Bölümlerinizi Düzenli Yayımlamaya Özen Gösterin.

Spotifydan nasıl para kazanılır?

Spotify, akış başına ödeme esasına göre sanatçılara ödeme yapıyor. Yani platformda bir sanatçının şarkısını her dinlediğinizde şirket onlara küçük bir telif ücreti ödüyor.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Uzlaşmada Ne Kadar Para Istenir?

Podcast için hangi mikrofon?

Podcast kayıtlarında en sık kullanılan mikrofon türü USB ve XLR yani analog tip denilen mikrofonlar. USB mikrofonlar bilgisayara direk bağlanabildiği için ekstra arayüze ihtiyaç duymadan bir bilgisayar ve bir mikrofon ile kayıt yapabilmeye imkan tanıyor.

Podcast abone olmak ücretli mi?

Podcast menüsü içindeki belirli bir programın size bir dergi ya da gazete gibi düzenli olarak ulaştırılması için ‘abone’ olabilirsiniz. BBC’nin tüm podcast yayınları ücretsizdir. Bunları almaktan dilediğiniz bir zamanda vazgeçmeniz de mümkün.

Podcast ücretli mı?

Podcast sistemi sayesinde amatör radyo/televizyon programlarına abone olunarak herhangi bir zamanda, herhangi bir cihazla izlenebilir. iTunes üzerinden sunulan podcast’ler tamamen ücretsizdir.

Spotify bölümü göm ne demek?

5 – Şarkıları gömün gitsin!

Spotify Play Button adı verilen güzel bir uygulama sayesinde, istediğiniz şarkıyı, albümü veya playlist’i web sitenize gömebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, sağ tıklayarak “Spotify URI Kopyala” demek. Tumblr ile de uyumlu, görüntüsü de pek cool.

Podcast kaç dakika olmalı?

Podcast Yayınınız Ne Uzunlukta Olmalı? Podcast yayınlarının genel ortalaması 20 dakika ile 45 dakika arasında değişmektedir.

Podcast yaparken nelere dikkat edilmeli?

Fakat temelde ihtiyaç hep aynı. Temiz bir ses elde edebileceğiniz bir mikrofon, yankı ve arka plan gürültüsünden arındırılmış bir kayıt ortamı ve bir kayıt cihazı/bilgisayar. Bu üç temel bileşen olduğu sürece kolaylıkla bir podcast yayını kaydedebilirsiniz.

Podcast neler yapılabilir?

Podcast nedir diye soruyorsanız internet üzerinden hazırlanan veya sonradan internete aktarılan ses yayını diyebiliriz. Podcastler internet çağından ve özgür kültür hareketinden güç alarak oluşturulmuştur. Video içerikler için harika bir alternatif olmanın yanı sıra kitlenizle etkileşim kurmanın da harika bir yoludur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector