Sık sorulan: 65 Yaş Üstü Para Cezası Ne Kadar?

Yaşlılara ceza ne kadar?

Kolluk kuvvetleri önce sokakta bulunan yaşlı vatandaşları evlerine dönmeleri konusunda uyaracak ve ihtiyaç olursa yardım da edecek. Güvenlik güçlerinin ikazına rağmen sokakta bulunmaya devam edenlere Kabahatlar Kanunu’nun 32. Maddesi gereğince 392 lira idari para cezası kesilecek.

65 yaş şehirler arası yasak var mı?

Artık 65 yaş üstü vatandaşlar uçak, otobüs, tren gibi toplu ulaşım araçlarıyla yapacakları yolculuklar öncesinde Seyahat İzin Belgesi almak zorunda kalmayacak. Özel araçla da kısıtlama olmayan gün ve saatlerde yolculuk yapacaksa yine bu belgeyi almalarına gerek yok.

65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri nasıl?

Yayınlanan genelgede şu ifadelere yer verildi; * Hafta içi günlerde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00-14.00, 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, bu saat aralıkları dışında sokağa çıkmayacak.

Yasaklar kaç yaş için geçerli?

18 yaş altı vatandaşlara yönelik yasaklar kabine toplantısı ardından belirlendi. 18 yaş altı vatandaşlar günde 4 saat boyunca sokağa çıkabilecek. Hafta içi/hafta sonu ayrımı olmaksızın 18 yaş ve altı vatandaşların toplu ulaşım araçlarını kullanmalarına müsaade edilmeyecek.

You might be interested:  Bets10 Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Sokaga cikma cezası kac lira?

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor.

65 yaş üstü cezası nereye ödenir?

Kolluk birimleri tarafından kesilen sokağa çıkma yasağı cezaları mal müdürlüklerine ya da süreksiz vergi tahsilatına yetkili vergi dairelerine ödenebiliyor. İdari para cezası belediye tarafından düzenlemişse belediye birimlerine ödenmesi gerekiyor.

Özel araçla şehirler arası yasak var mı?

Özel araçla seyahat yasak mı? Sokağa çıkma yasağı uygulanan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat yasağı uygulanacak olup sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan süre içerisinde şehirlerarası seyahate ilişkin herhangi bir kısıtlamaya bulunmuyor.

65 seyahat yasağı var mı?

65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler/çocuklarımızın şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarına dair kısıtlamalar 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren kaldırılacaktır.

Özel araçla şehirler arası seyahat için izin gerekli mi?

özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirler arası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesini ibraz etmeleri kaydıyla izin verilecektir. 2.2- Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın özel araçlarıyla şehirler arası seyahate çıkmamaları esastır.

65 üstü sokağa çıkma yasağı var mı?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI? – 18 yaş altı gençler ve çocuklar ile iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için herkes için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının dışında ayrıca bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak.

65 yaş üstü markete girebiliyor mu?

* Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasaplar ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. 65 yaş ve üzeri ile 18 yaş altında bulunanlar hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli

You might be interested:  Kripto Para Grafiği Nasıl Okunur?

65 yaş üstü otobüse binebiliyor mu?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

20 yaş altına hangi saatlerde yasak var?

“Kısmi kapanma konulu son genelgede 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için haftasonu sokağa çıkmak tamamen yasaklandı. Haftaiçi ise 65 yaş ve üzeri için 10.00-14.00; 18 yaş altı için 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

18 yaşından küçükler tek başına seyahat edebilir mi?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

Alışveriş merkezlerine 18 yaş altı girebiliyor mu?

AVM’lere girişte yaş sınırı Türkiye’de şu anda AVM’lere girişte 20 yaş altına ve AVM’ye girişte 65 yaş üstüne bir yasak bulunmuyor. AVM’ye 18 yaş altı çocuklar girebiliyor. 26 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan AVM yasasına göre alışveriş merkezlerine girişte uygulanan yaş sınırı bulunmuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector