Sık sorulan: Akbank Kartsız Para Yatırma Nasıl Yapılır?

ATM’den kartsız işlem nasıl yapılır?

ATM ‘ den nasıl kartsız para çekme işlemi yapabilirim? ATM ‘de kartsız işlem menüsüne girilir. Sistemde kayıtlı cep telefonu numarası ve TCKN girilir. Ekranda mevcut Bankkart’lar listelenir ve işlem yapılacak kart seçilip, kartın şifresi girildikten sonra müşterinin cep telefonuna SMS ile şifre gönderilir.

Hesap numarasına para yatırma nasıl yapılır?

Öncelikle ATM’deki “GİRİŞ” seçeneği seçilir. Kartsız İşlemler ana menüsünden “ Hesaba Para Yatırma ” adımı seçilir. Parayı yatıracak kişi, beliren ekran üzerinden kendi cep telefonu numarasını girer. Para gönderimi gerçekleşmesi istenen hesabın numarası ve “Şube Kodu” yazılarak “Evet” tuşuna basılır.

Akbank mobil para çekme nasıl yapılır?

Akbank Mobil ile hızlı, kolay ve ATM’ye dokunmadan para çekin

 1. Akbank Mobil uygulamasını açın.
 2. Uygulama açılış ekranında “ Para Çek/Yatır” butonuna tıklayın.
 3. ATM’den çekmek istediğiniz tutarı ve çekeceğiniz hesabı seçin.
 4. Akbank şifrenizi girin.
 5. Şifrenizi girdiğinizde kameranız açılacak.

Akbank para gönderme nasıl yapılır?

Havale işlemleri için şubeye gitmenize gerek yok. Akbank İnternet veya Mobil ile internetinizin olduğu her yerden para gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Havale işleminizi;

 1. Akbank Mobil’den ve İnternet’ten,
 2. Akbank Müşteri İletişim Merkezi’nden,
 3. Akbank Şubelerinden veya ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.
You might be interested:  Tumblrdan Nasıl Para Kazanılır?

ATM’den Ibana nasıl para yatırılır?

Girişe tıklanır, para yatırma menüsü seçilir. Havale tuşuna tıklanır; hesap numarası ya da IBAN ile para yatırma seçeneklerinden biri seçilir. Para yatırılacak hesaba ait şube kodu, hesap numarası ya da IBAN numarası tuşlanır ve yatırılacak miktar girilir.

Para yatırırken Ibanın kaç hanesi yazılır?

İban numarası 26 haneden oluşmaktadır. TR yazan ilk 2 hane tüm iban numaralarında ortak olarak bulunmaktadır ve en başta yer almaktadır. Daha sonra 2 haneli kontrol basamakları kısmı yer almaktadır. Bu kısımdan sonra ise 5 haneli banka kodu bulunmaktadır.

Ptt’den isme para nasıl gönderilir?

Size en yakın PTT işyerine, geçerli kimlik belgeniz ile giderek para gönderme formunu doldurunuz. Gönderim tutarını ve ücretini gişe görevlisine veriniz. UPT işleminize ait referans numarasını alıcınıza iletiniz.

ATM’den para yatırırken açıklama yazılır mı?

Yapı Kredi’ den yapılan açıklamaya göre, para yatırma ve havale işlemlerinde açıklama yazmak isteyenlere kolaylık sağlayan klavyeli ATM ‘ler sayesinde müşteriler, işlemlerine ait açıklama bilgisi girebilecek ve girilen açıklama dekontlarda ve hesap hareketlerinde gösterilecek.

Cep telefonuna gönderilen para nasıl çekilir Akbank?

Alıcı, en yakın Akbank ATM’sine giderek kart kullanmadan “Giriş” tuşuna basıp TCKN girdikten sonra “Kartsız Para Çekme” işlemini seçerek “Referans No” ve “Tutar” girerek gönderdiğiniz parayı çekebilir.

Numaraya atılan para nasıl çekilir?

En yakın Garanti BBVA ATM’ye giderek, kart kullanmadan sadece “GİRİŞ”tuşuna basın, Ana menüden “CepBank Para Çekme ” adımını seçin, Gönderenin cep telefon numarasını, kendi cep telefon numaranızı, gönderilen tutarı(gönderenden öğrenebilirsiniz) ve kısa mesajda yer alan şifreyi girerek, parayı çekebilirsiniz.

Cebe atılan para nasıl çekilir?

Alıcının, cebe havale sonucu gelen parayı çekebilmesi için; gönderenin cep telefonu numarası, kendi cep telefonu numarası, kendi kimlik numarasını, gönderilen paranın tam olarak tutar bilgisini ve kendisine iletilen tek kullanımlık şifre bilgisini ATM’e girmesi gerekmektedir.

You might be interested:  Internet Uzerinden Nasil Para Kazanilir?

Akbank 7 24 EFT nasıl yapılır?

Kolay Adres ile müşterilerimiz cep telefonu numarası, e-posta adresi, T.C. Akbank Mobil

 1. Akbank Mobil’e giriş yapılır.
 2. Ana sayfadaki “Transferler” menüsü seçilir.
 3. Yeni kişiye transfer seçilir.
 4. Kolay Adres ile transfer seçilir.
 5. Kolay Adres bilgisi girilerek işlem gerçekleştirilir.

Axess karttan para transferi nasıl yapılır?

Axess ‘inizle anlık veya düzenli tüm EFT ve Havale işlemlerinizi Akbank İnternet’e girerek, Akbank Şube’leri ya da 444 25 25 Akbank Telefon Şube’sinden yapabilirsiniz.

Ibana para gönderme nasıl yapılır?

1. Her banka, müşterisinin para transferine konu hesabı için IBAN ‘ı üretmiş durumdadır ve müşterisine bildirir. 2. Parayı alacak olan kişi (ALICI) kendi hesap numarasına ait IBAN ‘ı parayı gönderecek olan kişiye (GÖNDERİCİ) bildirir. 3. Gönderici, alıcının IBAN ‘ını kendi bankasına bildirir ve para transfer emrini verir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector