Sık sorulan: Hgs Ye Nasıl Para Yüklenir?

Ziraat Bankası HGS nasıl yüklenir?

Ziraat Bankası Kredi Kartınıza, Kredili Mevduat Hesabınıza ya da Vadesiz Mevduat Hesabınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile belirli bir limitin altına düştüğünde HGS etiket bakiyenize otomatik olarak yükleme gerçekleştirilecektir.

HGS Online alınır mı?

Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde otoyol ve köprülerden rahat ve hızlı geçiş yapabilirsiniz. HGS etiketinizi Akbank İnternet ‘ten veya dilediğiniz Akbank Şubesi’nden alabilirsiniz. Şubemize başvurarak, etiketinizi hemen teslim alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

HGS yükleme ücretli mi?

PttAVM.com’dan alışveriş yapan müşterilerimizden HGS bakiye yükleme işleminden hizmet bedeli alınmamaktadır.

Yapı Kredi HGS nasıl alınır?

SMS Aracılığıyla HGS Başvurusu HGS yazıp T.C. Kimlik Numaranızı 4454’e SMS ile göndererek HGS başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi ‘den HGS ‘nizi alabilmek için Yapı Kredi hesabınız ya da kredi kartınız olması yeterlidir. Başvuru sırasında gerekli olan bilgiler için ruhsatınızı yanınızda bulundurmanızı unutmayın.

HGS plaka degisikligi nasil yapilir?

Çünkü araç satış işlemleri sırasında HGS (Etiket) plaka değişikliği yapılmamaktadır. HGS Kart’larda ise durum farklıdır. Kredi kartı şeklindeki bu HGS Kart ile PTT Şubelerine giderek eski plakayı iptal edip, yeni aldığınız araç plakasına işletmeniz mümkündür.

HGS nasıl alınır 2021?

HGS ‘yi Nereden Alabiliriz?

  1. PTT Şubeleri: En yakın PTT şubesine giderek, kimlik ve ruhsat bilgileriniz ile HGS etiketi alabilirsiniz.
  2. Bankalar: Çalıştığınız bankanız üzerinden de HGS çıkartabilirsiniz. Her bankadan HGS temin edilememektedir. Devletin anlaşmalı olduğunu bankalardan işlem yapmanız gerekmektedir.
You might be interested:  3 Lig'De Şampiyon Olan Takım Ne Kadar Para Alıyor?

Yeni arabaya HGS nasıl alınır?

HGS, etiket şeklindedir ve aracınızın ön camına kolayca yerleştirebilirsiniz. HGS almak için en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekir. HGS aldıktan sonra ise PTT ya da anlaşmalı bankalar üzerinden kolayca yükleme yapabilirsiniz.

HGS hangi benzinlikten alınır?

HGS ANLAŞMALI PETROL İSTASYONLARI

  • PETROL OFİSİ
  • SHELL.
  • BP.
  • OPET.
  • TPPD.
  • TOTAL Yetkili İstasyonları

HGS devri nasıl yapılır?

Araç sahibi eğer HGS devir işlemi için etiketi iptal ettirmek istiyorsa bunu banka aracılığıyla gerçekleştirebilir. Bazı bankalarda aracı satışa sunmak yerine değiştirmeyi düşünen sürücüler eski HGS etiketlerini götürerek yenisi ile değiştirebilir ve içindeki bakiyeyi yeni HGS etiketine aktarabilmeleri söz konusudur.

HGS de en az kaç lira olmalı?

HGS etiketlerine birinci sınıf araçlarda (motosiklet, otomobil gibi) en az 60 lira, ikinci sınıf araçlarda (minibüs, otobüs gibi) en az 75 lira yüklenecek.

HGS de ne kadar bakiyem var?

HGS ÜRÜN BAKİYEMİ VE GEÇİŞLERİMİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM? 0 850 460 60 60 ya da 444 1 788 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. HGS hesabınızla ilgili bakiye ve geçiş bilgilerine ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresli internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

Gecikmiş HGS borcu nasıl ödenir?

Karayolları Genel Müdürlüğünün anlaşmalı olduğu bankalardan ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankalar; Ziraat Bankası, TEB, Yapı Kredi Bankası, HSBC, Türkiye Finans Katılım bankası, Vakıfbank, Denizbank, BBVA Garanti Bankası, QNB Finansbank, Halbank gibi bankalardan online olarak ödemenizi yapabilirsiniz.

HGS yi hangi banka ücretsiz veriyor?

HGS ‘ yi hangi banka ücretsiz veriyor diye merak ediyorsanız şimdilik sadece Garanti ve İş bankasının bunu sağladığınız söyleyebiliriz. Garanti bankasından ücretsiz HGS almak için hesabınız olması yeterlidir. İnternet bankacılığı konusunda gelişmiş banka olan Garanti internet üzerinden de başvuru imkânı sunmaktadır.

You might be interested:  Ehliyet Almaya Ne Kadar Para Gidiyor?

HGS plakadan tanır mi?

HGS ‘de okuma tepeden oluyor ve plakayı okuyor. Vatandaşların yüzde 40’ı HGS etiketi olmadan geçiş yapmış bu yüzden plakaya bakılıyor. Etiketten araca ait bilgiler var. O bilgiler ve plaka ile doğrulanıyor.

Internetten HGS nasıl yüklenir?

HGS Müşteri Hizmetleri Sayfasına erişmek için https://hgsmusteri.ptt.gov.tr linkine tıklayınız. PTT İşyerlerinden Etiket ve Kart tipi HGS ürünler için Nakit olarak veya Posta Çeki Hesabı üzerinden satış ve bakiye yükleme işlemi yapılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector