Sık sorulan: Kapıda Ödeme Para Iade Nasıl Oluyor?

Kapıda ödeme geri iade nasıl oluyor?

İade Koşulları:

 1. Ürünün kullanılmamış, orijinal kutusu/ambalajı bozulmamış, hasarsız, eksiksiz, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması gerekmektedir.
 2. Ürün, teslim alındıktan en geç 7 gün içerisinde kargoya teslim edilmelidir.
 3. İade edilen ürünün iade kargo ücreti müşteriye aittir.

Kapıda ödeme olunca parası nasıl alınır?

Kapıda ödemeyi seçen tüketiciler, internet üzerinden herhangi bir ödeme işlemi yapmazlar. Kargo firması, ürünün bedelini kargo teslimatı sırasında şirket adına tahsil eder. Başka bir deyişle, tüketici ödemeyi kargoyu alırken kargoyu teslim eden çalışana yapar.

Gelen kargo kapıda iade edilir mi?

Kargo firması teslimata geldiğinde ürünü teslim almayarak kapıda iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünü açmamalı ve ürün ile birlikte gelen irsaliyeyi imzalamamış olmalısınız.

Kargo kapıda ödeme ücreti ne kadar?

Kapıda ödeme sistemiyle çalışan firmalar, sipariş, gönderi, teslimat ve tahsilat, tahsilat transferi ile sattıkları ürünlerin ücretini almaktadır. Ürünün tahsilat transferi sipariş teslim edildikten 3 iş günü sonra satıcıya aktarılmaktadır. Genellikle işlem ücreti 5- 10 TL arasında değişmektedir.

Kapıda Ödeme işlemi nasıl yapılır?

Kapıda ödeme sistemi, tüketicilerin internet üzerinden yaptıkları alışverişleri kargo teslimatı sırasında, kargo görevlisi aracılığılı ile yapmalarını sağlayan bir sistemdir. Kargo firmasının anlaşmasına göre, tüketiciler kargo teslimatı sırasında nakit ya da kredi kartı ile ödemelerini kargo görevlisine yapabilirler.

You might be interested:  Ösym Hangi Atmlerden Para Yatırılır?

Kapıda Ödeme Ürün alınmazsa ne olur?

Alıcı ödemeli bir kargo alıcının adresine ulaştığında alıcı kargoyu almaktan kaçınırsa kargo gönderen kişiye geri gönderilir. Yani iade prosedürü uygulanır. İkincisi ise alıcı ile gönderen arasında herhangi bir satış sözleşmesi olmaması ihtimalidir.

Hangi alışveriş sitelerinde kapıda ödeme var?

Fakat sizler için en popüler olanlarını derledik.

 • – LC Waikiki (www.lcwaikiki.com)
 • – Hepsiburada (www.hepsiburada.com)
 • – Mavi (www.mavi.com)
 • – Kitapyurdu (www.kitapyurdu.com)
 • – Migros (www.migros.com.tr)
 • – BKM Kitap (www.bkmkitap.com)
 • – Cimri (www.cimri.com)
 • – DeFacto (www.defacto.com.tr)

Ürün satarken kapıda ödemeli nasıl gönderilir?

PTT ile kapıda ödemeli kargo sisteminde alıcı kişi satın aldığı ürünün ücretini kargo görevlisine nakit ya da kredi kartıyla öder. Ödeme işleminin gerçekleşmesinden sonra görevli, ürünü alıcıya teslim eder ve ürünün ücretini satıcının PTT hesabına aktarır.

Sipariş durumu kapıda ödeme ne demek?

Kapıda ödeme, tüketicinin bir kargo şirketi aracılığıyla ürün kendisine ulaştığında ödeme yapması anlamına gelir. Ödemeler çoğu zaman nakit yapılmakla beraber kredi kartıyla ödeme alan kargo şirketleri de vardır. Gelişen teknolojiyle birlikte dijital bir imzanın ardından ürün teslim edilir.

Teslim alınmayan kargo ne olur?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

Kargo iade edilince ne olur?

İadede. Siz aldığınız ürünü herhangi bir nedenle iade ettiğinizde firma sizden kargo ücretini keserek geri ödeme yapıyor. Sadece kargo ücreti de değil. Eğer müşteri bir ürün satın alırken kredi dosya masrafı gibi herhangi bir ücret ödediyse bu masrafları da eksiksiz satıcıdan geri alır.

Mağazadan alinan ürün iadesi kaç gündür?

Mağazadan satın almış olduğunuz ürünü şartlar sağlandığı takdirde iade edebilirsiniz. Bazı mağazalar 15 (On beş) gün içerisinde satın alınmış ürünü koşulsuz olarak aynen iade alırken bazı mağazalar 7 yedi gün içinde bazıları ise aynı gün koşulsuz olarak ürün iadesi yapmaktadır.

You might be interested:  Madeni Para Nasıl Yapılır Ödev?

Kapıda ödeme ücreti neden alınır?

Kargo firmasının, e-ticaret sitelerinden alınan ürünün ücretini kullanıcıdan aldığı ödeme türüne Kapıda Ödeme denir. Aldıkları ürünün ücretini kargo görevlisine ödeyerek ürünü teslim alabilirler. Kapıda ödeme yöntemi bir nevi yeni nesil alışveriş ile geleneksel ödemenin birleşimi olarak da adlandırabilir.

Kapıda ödeme nasıl olur Yurtiçi Kargo?

Nakit Tahsilatlı Gönderi Alıcı müşteri sipariş verirken ürünü, Yurtiçi Kargo ‘dan kapıda kargo teslimatı esnasında nakit olarak ödemek istediğini web sitesi veya telefon aracılığı ile iletir.

Yurtiçi Kargo kapıda ödeme ücreti ne kadar?

100 TL altındaki siparişlerde Tüm Türkiye için kargo bedelimiz 7.5 TL’dir. (Kıbrıs ve Yurtdışı gönderilerinde kargo ücretini müşteri öder.) Kapıda ödeme olarak satın alırsanız 7.5 TL kapıda ödeme ücreti de siparişinize eklenecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector