Sık sorulan: Oluk Oluk Para Akıtmak Ne Demek?

Oluk oluk para akıtmak ne demek TDK?

deyiminin anlamı, açıklaması ve örnek cümleleri: Çok fazla para harcamak. “Yıllarca boş yere şirkete oluk oluk para akıttın.”

Para akıtmak ne demek?

deyiminin anlamı, açıklaması ve örnek cümleleri: Çok para harcamak.

Oluk sözlükteki anlamı nedir?

1. Bir şeyin akmasına yarayan üst tarafı açık boru: “Değirmen oluğu.” “Kömür ocağında kömürün akmasını sağlayan oluk.” 2. Çatılardaki derelerde toplanan yağmur sularını yağmur borusuna götüren, suyun akacağı yöne doğru meyilli olarak yerleştirilmiş, çinko, galvanizli sac veya plastikten üstü açık kanal.

Dünya kazan biz kepçe anlamı nedir?

deyiminin anlamı, açıklaması ve örnek cümleleri: Sürekli bir arayış, dolaşma. ” Dünya kazan biz kepçe yaşayıp gidiyoruz.”

Ipe un sermek ne demek TDK?

İpe un sermek deyimi Türk Dil Kurumuna göre, ‘Yapılması gereken bir iş konusunda türlü bahaneler üretmek, bazı sebepler ileri sürerek engel koymak’ şeklinde ifade edilebilir.

Hellak nedir?

HELÂK. 1. Ölme, mahvolma, yok olma: Bu kadar ibâdullahı asâ ile vurup mecruh etti.

Oluk nedir coğrafya?

1. İki dağ, arasındaki çukurca arazi veya geçit, koyak. 2.

Uygarlık ne demek Türk Dil Kurumu?

Medeniyet toplum biliminin konusuna girmektedir ve TDK tarafından açıklaması uygarlık olarak yapılmaktadır. Medeniyet, bir toplumun tüm unsurlarını yani, maddi manevi varlıklarını, düşüncelerini, bilimini, sanatını, teknolojisini, canlı türlerini ve ürünlerini kapsayan çok geniş bir ifadedir.

You might be interested:  Paribuya Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Duruluk ne demek Türkçede?

Duruluk, düşünceyi yeterli sözcük ya da sözcük öbeği kullanarak anlatmadır. Duru bir anlatımdan tek sözcük çıkarılamayacağı gibi, tek sözcük de eklenemez. Duru anlatımda, gereksiz sözlere yer verilmediği için bu anlatım aynı zamanda özlülük niteliğini de taşır.

Kan ter içinde anlamı nedir?

➡ Kan Ter İçinde Kalmak deyiminin anlamı:Çok yorgun, terli, bitkin ve perişan durumda olmak. »“Elindeki kazmayı bırakmaya niyetli değildi, kan ter içinde kalmış bedenini doğrultarak yüzüme baktı.”

Yer Demir Gök Bakır deyimi ne anlama gelir?

➡ Yer demir gök bakır deyiminin anlamı:“Hiçbir yerden yardım alma umudu kalmadı, bütün kapılar kapalı, yardım imkânları ortadan kalktı, kime baş vurdumsa elim boş döndüm” anlamında çaresizliği anlatmak için kullanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector