Sık sorulan: Ptt Kartına Nasıl Para Yatırılır?

PTT kartına para yatırılır mı?

PTT İşyerlerinden nakit olarak, Hesaba, IBAN’na ve Kredi Kartına TL cinsinden para gönderebilmektedir. İşyerlerimizden sadece form doldurarak, para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT hesaba para yatırma nasıl yapılır?

– PTT şubesindeki havale bölümüne gidin. – Havale/Posta çeki formunu doldurduktan sonra ücreti ve formu vezne görevlisine verin. – Görevlinin verdiği ödeme makbuzunu almayı unutmayınız, makbuzdaki bilgileri şubeden çıkmadan kontrol edin

PTT bankamatikten para nasıl yatırılır?

Yapmanız gereken işlemler ise şöyledir:

 1. ATM’de bulunan giriş tuşuna basınız.
 2. Kartsız işlemler seçeneğini seçerek “ Para Transferi” kısmına geliniz.
 3. Belirtilen TC kimlik numarasını ve telefon numarasını doldurunuz.
 4. Parayı göndermek istediğiniz kişiye ait olan kimlik bilgisini ve iletişim bilgisini doldurun.

PTT karta nasıl para gönderilir?

Bankadan PTT hesabına nasıl para gönderilir?

 1. Öncelikle bankanın mobil sistemine girilmelidir.
 2. Menü üzerinden para transferi seçeneği seçilmelidir.
 3. Açılan sayfa üzerinden gerekli alanlar doldurulmalıdır. IBAN, banka ismi gibi bilgiler doğru yazılmalıdır.
 4. Daha sonra transfer seçeneği olarak EFT seçilmelidir.

PTT’ye yatan paramı nasıl öğrenebilirim?

TC İLE PTT PARA SORGULAMA Bunun için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir. Zaten menüden hangi seçeneği seçmeniz gerektiği size telefon ile anons ediliyor. Ayrıca PTT ‘nin web sitesindeki online işlemler kısmını kullanarak da PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

You might be interested:  Getir Para Iadesi Ne Zaman Yapılır?

Postaneye yatan para ne kadar bekler?

MADDE 11 – (1) Hak sahiplerine ödenmek üzere bekletilen havaleler ödeme yerlerince geliş tarihinden itibaren bir ay, postrestant işaretli havalelerde geliş tarihinden itibaren iki ay süre ile alıcının başvurması için bekletilir.

PTT’den havale saat kaça kadar?

PTT EFT işlemini ister PTT işyerlerimize gelerek ister PTTBank Mobil veya İnternet Bankacılığı uygulamalarımızı kullanarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hafta içi 08:30-17:00 saatleri arasında yapacağınız PTT EFT işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Yardım parası PTT ATM’den çekilir mi?

Sosyal yardım ve doğum yardımı ile İŞKUR ödemelerini alacak vatandaşlar, PTT ATM ‘lerinde çipli TC kimlik kartlarıyla işlemlerini gerçekleştirebilecek. Vatandaşlar, PTT ATM ‘lerinden ödemelerini kolaylıkla alabilecek.

PTT pandemi parası nasıl alınır?

PANDEMİ YARDIMI NEREDEN ALINIR? Pandemi dönemi için verilen sosyal yardım ücreti başvuru yaparken belirtilen banka adresine gönderilir, banka hesabı belirtilmediyse PTT ‘den gidip alınabiliyor. Eğer kapatmış olunan banka hesabına para gönderimi yapıldıysa 7-10 gün arasında ödeme PTT kurumuna geri aktarılmaktadır.

Ziraat atm den hesaba nasıl para yatırılır?

Ziraat Bankası ATM ‘lerinden Kartsız Para Transferi

 1. Öncelikle ATM ‘ den “Giriş” tuşuna basılır.
 2. “ Hesaba Para Yatırma ” seçeneği seçilir.
 3. “Başka hesaba para yatırma ” kısmı seçilir.
 4. Beliren ekrana T.C.
 5. Para transferi yapmak istenen hesap numarası şube kodu ile birlikte tuşlanır.

PTT Ortak ATM hangi bankalar?

Vakıf Katılım, EmlakBank, Ziraat Katılım, Halkbank, VakıfBank, Ziraat Bankası ve PTT Müşterileri İmzalanan Protokol ile Bu Bankaların Tüm ATM ‘lerini İşlem Limitleri Dâhilinde Hiçbir Ücret Ödemeden Kullanabilecek.

VakıfBank cezaevi para yatirma nasıl yapılır?

Para yatırma işlemi sadece Vakıfbank ATM’lerinden kartsız olarak gerçekleştirilmektedir. Hükümlü adına yatırılan bu paralar herhangi bir kesinti olmadan hükümlülerin kart bakiyelerine eklenmektedir. Bankamatikten para yatırılırken size verilen 8 ve 9 haneli ID numarasıyla veya 16 haneli kart numarası ile olmaktadır.

You might be interested:  Hangi Bankalardan Papara'Ya Para Gönderilir?

PTT EFT ücreti alıyor mu?

PTT Bank’ta 1000 TL üzeri EFT yapmak istediğinizde 7 TL işlem ücreti alınıyor. Bu işlem diğer bankalarda maksimum 2 lira. Gerçekten bu ücret çok fazla. Üstelik EFT ‘nin diğer hesaba geçmesi de diğer bankalara göre daha fazla zaman alıyor.

PTT Kart Şube Kodu hangisi?

PTT Kart Şube Numarası Nasıl Bulunur: Rakamlardan ilk 4 adeti veya 5 adeti PTT kart şube kodudur. Geri kalan iki adet rasgele rakam ise kişiye ait hesap no su olarak belirlenmektedir. Kişinin kartının şube kodu ise kart numarasının ya da hesap numarasının olduğu bölümde bulunmaktadır.

PTT’de ne yapılır?

İnteraktif Posta Çeki ile Posta Çeki hesabınızdan banka hesaplarına ve başka bir posta çeki hesabına para aktarabilir, isme havale gönderebilir, fatura ödeyebilir, hesap hareketlerini on-line takip edebilirsiniz. İnternet ortamında işlem yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector