Sık sorulan: Western Union Ile Gönderilen Para Nasıl Geri Alınır?

Western Union ile gönderilen para iptal edilir mi?

Western Union işleminizde ana paranın tamamını iade alabilirsiniz, ancak ödediğiniz para transferi ücreti maalesef iade edilememektedir.

Western Union parami nasil alirim?

Para Transferi Kontrol Numaranızı (MTCN**), gönderici ülkeyi ve ödeme tutarını hazırlayıp paranızı almak istediğiniz yolu seçin:

  1. Temsilci. Yakınınızdaki Western Union ® temsilci noktasına gitmeniz, transfer ayrıntılarını vermeniz gerekir; temsilci size paranızı ödeyecektir.
  2. İnternet bankacılığı
  3. ATM.
  4. Mobil.

Western Union gelen parayi hangi bankadan alabilirim?

Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Şekerbank bu yönde internet bankacılığı hizmeti sunan bankalardır. Ayrıca Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası ATM’leri de kullanılarak para transferi yapılabilmektedir.

Western Union güvenli mi?

Western Union ile yurtdışı para transferi, para transferi için en güvenilir yollardan birisidir. İşlemleriniz MTCN kodu olarak anılan, her işlem için özel olarak Western Union tarafından üretilmiş bir numarayla denetlenir. Western Union 150 yılı aşkın süredir para transferi işlemleri yapmaktadır.

Western Union gelen para kaç günde çekilmeli?

İADE – İşlem tarihinden itibaren 45 gün içerisinde alıcıya ödeme yapılmamışsa, göndericinin yazılı talebi karşılığında para transferinin sadece anapara miktarı (ödemenin yapıldığı zaman geçerli olan ve burada belirtilen geçerli döviz kuru üzerinden) göndericiye iade edilebilir.

You might be interested:  Binance'Dan Nasıl Para Çekerim?

PTT gelen para ne kadar bekler?

MADDE 11 – (1) Hak sahiplerine ödenmek üzere bekletilen havaleler ödeme yerlerince geliş tarihinden itibaren bir ay, postrestant işaretli havalelerde geliş tarihinden itibaren iki ay süre ile alıcının başvurması için bekletilir.

Ziraat Bankasinda Western Union var mi?

İnternet Şube ve Ziraat Mobil’den Western Union ile Para gönderme ve Para alma işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesi tanımlanabilmesi için en yakın şubemize başvurabilirsiniz.

Western Union cumartesi açık mı?

Haftanın 7 günü Western Union ile para transferi yapabilirsiniz. BPN işlem merkezi hafta içleri 8.00 – 21.00, hafta sonları 9.00 – 21.00 çalışmaktadır. Bu saatler içerisinde BPN temsilcilerinden, noktanın çalışma saatlerine bağlı olarak Western Union ile para transferi yapabilirsiniz.

Western Union iş bankası nasıl kullanılır?

​Bankamız müşterisi ya da değilseniz, geçerli kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın şubemizde paranın gönderileceği ülkeyi, alıcı kişinin adını, gönderilecek tutarı, alıcı bankayı, alıcı bankanın BIC kodu (Swift kodu) ve alıcınızın hesap numarasını (IBAN) içeren formu doldurarak para gönderme işleminizi

Ria ile gelen para nereden alınır?

RIA ile Gelen Para Alma İşlemleri Herhangi bir VakıfBank Şubesine giderek paranızı teslim alabilirsiniz. İşlem sırasında aşağıdaki adımları izleyiniz. Gönderici tarafından size iletilen 11 haneli PIN numarasını ve geçerli kimlik belgenizi VakıfBank yetkilisine ibraz ediniz.

Türkiye Finans ta Western Union var mı?

Western Union ile dünyanın her yerine para gönderme ve para alma işlemlerinizi bütün Türkiye Finans Şubelerinden dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışı para transferi işlemleriniz için en yakın Türkiye Finans Şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Western Union kime ait?

Western Union Şirketi, ABD merkezli uluslararası finansal hizmetler ve iletişim şirketidir. Şirket, farklı para birimleriyle uluslararası alanda para transferi ve ödemeler almaktadır ve bu hizmeti sunan şirketler arasında dünyanın önde gelen finansal servislerinden birisidir.

You might be interested:  FAQ: Okex E Nasıl Para Yatırılır?

Western Union Türkiye nereden alabilirim?

Türkiye ‘de Western Union

  • Akbank. 444 25 25. Albaraka Turk. 444 5 666.
  • BPN Ödeme & E-Para Hizmetleri. 0 850 312 99 00. Fibabanka. 444 88 88. QNB Finansbank.
  • Garanti BBVA. 444 0 333. PTT. 444 1 788.
  • Sekerbank. 444 78 78. Türkiye İş Bankası 0 850 724 0 724. Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Yapi Kredi. 444 0 444. Ziraat Bankası 444 00 00.

Yurt dışından en fazla kaç para gönderilir?

Birlikte seyahat edenlerden her bir kişi için 10.000 avroya kadar nakit para bulundurma hakkı vardır. Ancak; 10.000 avroyu geçmeyecek kadar paranın her bir kişinin kendi üzerinde ya da kendi kişisel eşyası arasında bulunması gerekir. Aksi halde para kimin üzerinde bulunursa o kişiye ait kabul edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector