Soru: Aliexpress Para Iadesi Ne Kadar Sürer?

Aliexpress para iadesi kaç gün sürer?

Satıcıyla iletişime geçerek çözüm bulmaya çalışın. Satıcıyla iletişime geçtikten sonra bile anlaşmaya varamadıysanız siparişinizin ulaşmasından sonraki 15 gün içinde veya ürünün onaylanma süreci dahilinde (sipariş bilgilerinde verilmiştir) bir anlaşmazlık başlatın.Çoğu satıcı 15 gün içinde para iadesi yapar.

Aliexpress sipariş iptali para iadesi nasıl yapılır?

AliExpress tarafından sipariş iptal talebinizin onaylanması durumunda paranız 24 saat ile 7 iş günü içerisinde işlem yaptığınız banka hesap numarasına geri iade edilmektedir. Para iade işlemleri anlaşmalı banka firmasına bağlı olarak 2 ila 15 iş gününü bulabilmektedir.

Alibaba para iadesi nasıl alınır?

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir email ile [email protected] alibaba.com.tr adresine gönderiniz.

Aliexpress sipariş nasıl iptal edilir?

AliExpress Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

 1. İptal etmek istediğiniz siparişi bulun. Siparişlerim bölümüne giriş yapmanızın hemen ardından iptal etmek istediğiniz siparişi işaretleyin.
 2. Bekleyen gönderi siparişini kontrol edin ve iptal butonuna tıklayın.
 3. Sipariş iptal nedenini seçin ve işlemi sonlandırın.

AliExpress gümrük vergisi kaç TL?

Özel Tüketim Vergisi %20, ürün bedeli ve gümrük vergisinin %20’si yani 48 TL. Gümrük Sunum Ücreti yani 8 TL. Damga Vergisi yani 0,70 TL.

You might be interested:  Soru: Youtube Kanalımdan Nasıl Para Kazanılır?

AliExpress’ten gelmeyen ürün için ne yapılmalıdır?

Aliexpress ‘ten aldığınız ürün kargoda kaybolduysa bu sorunun en güzel çözümü; size taahhüt edilen sürenin dolmasına 5 gün kala Dispute açmaktır. Dispute açarak ürünün size gelmediğini belirtip ücret iadenizin yapılmasını talep edebilirsiniz.

AliExpress de gönderi iptal edildi ne demek?

Siz satın aldığınızda satıcı ürünü bulamaz ve gönderi iptal edildi mesajı verir. Bu gibi durumda dispute açıp paranızı geri alın. Siz siparişinizi verdikten ve ödemenizi geçtikten sonra aliexpress tarafından satıcıya bir süre verilir. Eğer satıcı bu süre içerisinde ürünü kargolamazsa otomatik gönderi iptal edilir.

AliExpress ile nasıl iletişime geçilir?

Aliexpress ‘e Nasıl İletişime Geçilir?

 1. Aliexpress hesabınıza giriş yapın.
 2. Yardım servisine tıklayın.
 3. 3. Müşteri hizmetlerine tıklayın.
 4. Canlı destek veya öneri formunu seçin.
 5. Canlı destek butonuna tıklayın.
 6. Geribildirim bırakın.

AliExpress kargom nerede nasıl öğrenebilirim?

Satın alma işleminizi gerçekleştirdiğiniz “Siparişlerim” kısmına giriş yaparak gönderi durumunu kontrol edebilirsiniz. Siparişim bölümünde yer alan “Gönderi Bilgisi” seçeneğine tıklayarak AliExpress kargo takip sürecini izleyebilirsiniz.

Aliexpress para iadesi nasıl yapılır?

Aliexpress ürün siparişleriniz için para iadesi almak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar;

 1. Sipariş detayına giriş yapın.
 2. Anlaşmazlık ya da tartışma açın.
 3. Ücret ve eşya iadesi seçeneğine tıklayın.
 4. Para iade miktarını belirtin.
 5. Neden para iadesi yapmak istediğinizi açıklayın.
 6. Ürün iadesi için bir kanıt gösterin.

Alibaba fatura gönderiyor mu?

Alibaba.com.tr alışveriş sitesi olan Alibaba.com.tr üzerinden online olarak satın alacağınız ürünler imalatçı ve ithalatçı firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürün ile beraber yollayacağımız fatura, bu ürünler için garanti belgesi yerine geçmektedir.

AliExpress gönderim yapıyor mu?

En başta şunu belirteyim, evet ürünleriniz geliyor. Diyelim platformdan bir ürün aldınız ve beklemeye başladınız. Normalde 2-3 hafta ya da 1 ayda gelebilecek ürününüz bundan daha sürede elinize ulaşacak, bunu belirteyim.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Noter Nasıl Para Kazanır?

Ali ekspres kargo kaç günde gelir?

AliExpress Türkiye Kargo Süresi Standart kargo işlemiyle satın aldığını ürünler 15-60 gün içerisinde teslim edileceği gibi ortalama teslimat hızı 7-15 gün sürebilmektedir.

AliExpress anlaşmazlık süresi nedir?

En az 15 gün koruma isteyin Bir anlaşmazlık açmadan önce muhakkak anlaşmazlığın sürdürülebilmesi için alıcı korumasının yeteri kadar zamanı olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Alıcı koruma süreniz en az 15 gün olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector