Soru: Baht Hangi Ülkenin Para Birimi?

Baht kimin parasi?

Baht (Tayca: บาท; simge: ฿; ISO 4217: THB ) ya da resmî adıyla Tayland bahtı (Tayca: บาทไทย), Tayland’da kullanılan resmî para birimidir. Tayland Bankası tarafından dağıtılır. Bahtın alt birimi satang (Tayca: สตางค์) madeni para birimidir ve bir tane baht, 100 tane satanga bölünür.

Taylan para birimi nedir?

Tayland bahtı (Tayca: บาทไทย), Tayland’da kullanılan resmî para birimidir. Uluslararası kısa para kodu THB, simgesi ฿, 1 baht 100 satang etmektedir.

Bir baht ne kadar?

Tayland Bahtı

Bir Rus Rublesi kaç Türk Lirasıdır?

1 TL= 21.8 RUBLE (11 Ağustos öğle saatleri itibariyle 21.8 RUBLE olarak hesaplanmaktadır.)

Pattaya kaç para harcanır?

Pattaya yaşam maliyetleri Eğer çok fazla içmezseniz ve Pattaya ‘nın kızlarının çekiciliğine çok fazla kapılmazsanız günlük ortalama harcamanız 1,000-2,000 Baht (hatta belki daha az) olabilir. Gece hayatına fazla kaptırırsanız kendinizi günlük 3-4 bin Bahtı gözden çıkarın, tabi burada limit yok!

Tayland pahalı mı?

Öncelikle Tayland ‘ın her yerinde fiyatlar bir değil. Başkent Bangkok en pahalı yeri. Phuket ve Koh Phi Phi’de ikinci en pahalı yerler. Biz, bizce Tayland ‘ın en güzel ve ucuz yeri olan Chaing Mai’de 2 kişi için 3 öğün yemek + pansiyonda konaklama için günlük toplamda 40 dolar harcıyorduk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector