Soru: £ Hangi Para Birimi Simgesi?

P harfi hangi para birimi?

Rus para birimi rublenin yeni simgesi, ortası yatay çizgili ” P ” harfi oldu.

₺ ne anlama gelir?

Türk lirası simgesi ( ₺, görüntü: ₺ ) 1 Mart 2012 itibarıyla kabul edilmiş olan, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de kullanımda bulunan resmî para birimi Türk lirasını simgelemekte kullanılan semboldür. Para biriminin uluslararası üç harfli standart kullanımı ise, (ISO standardı ISO 4217) TRY şeklindedir.

₺ hangi para birimi?

Türk lirası (TL; sembol: ₺; kod: TRY), Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde resmî olarak, Suriye Geçici Hükûmetinin kontrol ettiği bölgelerde ise gayriresmî olarak kullanılan para birimidir.

Türk Lirası dünyada kaçıncı sırada 2021?

Türkiye 111 vizesiz ülke ile listede 56. sırada.

Dolar kimin parası?

Amerikan doları veya Birleşik Devletler doları (İngilizce: United States dollar; sembol: $; kod: USD), 1792 Para Yasası ile yürürlüğe girmiş, Birleşik Devletler’in resmî para birimidir.

@Işareti ne anlama gelir?

Hemen her gün e-posta yazarken veya e-posta adresimizi birilerine verirken bu işareti kullanıyoruz. 1971 yılında Ray Tomlinson ise bu işaretin, e-posta sunucularındaki kullanıcıları tanımlamak için uygun olduğuna karar verdi. O tarihten itibarense @ artık bugünkü şekilde e-postalardaki kullanım şeklinde kavuşmuş oldu.

ne demek?

Tanım: ‘Merhaba’ ya da’Hoşça kal’ demek için kullanır.

Euro’nun anlamı ne?

Euro (Türkçe telaffuz: [juro]; yuro) veya Avro (SEMBOL: €, KOD: EUR ), Avrupa Birliği’nin kurumları tarafından kullanılan ve Almanya, Avusturya, Belçika, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Portekiz, Slovakya, Slovenya ile Yunanistan’ın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector