Soru: Hgs De Ne Kadar Para Var?

HGS kalan bakiye nasıl geri alınır?

İptal edilen ürünlerde HGS hesabında kalan bakiye ürün sahibinin başvurusu üzerine iptal tarihinden itibaren 1 (ay) sonrasında ürün sahibine nakit olarak tüm PTT İşyerlerinden iade edilmektedir.

Adıma HGS var mı?

PTT üzerinden HGS bakiye sorgulamak için: hgsmusteri.ptt.gov.tr adresine giriş yapılır. “Müşteri Hizmetleri” sekmesini tıklanır. Araç plakası, TC kimlik numarası, vergi numarası, pasaport numarası ya da HGS ürün numarası bilgilerinden birini girerek HGS bakiye bilgisine ulaşılır.

OGS ne kadar para var?

4747 OGS Etiketi Bakiye Sorgulama OGS Etiketi Bakiye Sorgulama servisi sayesinde günün her saati 4747’ye SMS göndererek OGS Etiketinizin bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz.

HGS ne kadar 2021?

Peki, HGS ürünü ücreti 2021 ne kadar? PTT’nin internet sitesinde şu bilgi yer alıyor: PTT işyerleri tarafından satılan HGS ürünlerinden yapışkan tipi etiket bedeli 12,5 TL, kart tipi etiket bedeli ise 25 TL’dir. Müşterilerin satış esnasında etiket bedeline ek olarak bakiye de yüklemeleri gerekmektedir.

HGS no nasıl öğrenilir?

HGS ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresli internet sayfasından ulaşılabilmektedir. HGS ÜRÜN BAKİYEMİ VE GEÇİŞLERİMİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM? 0 850 460 60 60 ya da 444 1 788 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

You might be interested:  E Kitap Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

HGS iptal olur mu?

İptal işlemleri yapmak isteyen araç sahipleri, PTT kurumuna direkt olarak başvuru yapmalıdır. Yapılan başvuruyla birlikte iptal işlemleri PTT tarafından otomatik olarak işleme alınacaktır. İptal başvurusu sonrası, HGS bakiyeleri bulunuyorsa 30 gün içerisinde bakiyeler HGS sahiplerine ödenir.

HGS Online alınır mı?

Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde otoyol ve köprülerden rahat ve hızlı geçiş yapabilirsiniz. HGS etiketinizi Akbank İnternet ‘ten veya dilediğiniz Akbank Şubesi’nden alabilirsiniz. Şubemize başvurarak, etiketinizi hemen teslim alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Araç satılınca HGS ne olacak?

Sattığınız araç üzerindeki HGS kartındaki bakiyeyi yeni bir karta aktarabilirsiniz. Aktarmak istediğiniz aracın plakasını da görevliye verip aynı formda transfer işlemi olduğunu bildirdiğiniz takdirde bir hafta içinde transfer gerçekleşecektir.

HGS kime bağlı?

Hızlı Geçiş Sistemi ( HGS ), 17.09.2012 tarihinde İzmir-Aydın Otoyolu, İzmir-Çeşme Otoyolu, Boğaz Köprüleri, Avrupa Otoyolu, Anadolu Otoyolu ve Niğde-Mersin-Şanlıurfa otoyollarındaki ücret toplama istasyonlarında PTT Genel Müdürlüğü tarafından devreye alınmıştır.

OGS kaçak geçiş HGS’den düşer mi?

Aracınızda HGS var ve siz bilerek ya da bilmeyerek OGS ‘ den geçmişseniz bu durumda 11 kat ceza ödemek zorunda kalırsınız. Örneğin bakiyenizden düşmesi gereken miktar 10 TL iken 110 TL ceza ödersiniz. Hem OGS Hem HGS Birlikte Kullanılır Mı? HGS ve OGS sistemini aynı anda almanın herhangi bir sakıncası yoktur.

OGS geçişlerini nereden görebilirim?

e-Devlet Kapısı

  1. Karayolları Genel Müdürlüğü
  2. OGS Geçiş Bilgileri Sorgulama.

OGS borcumu nereden öğrenebilirim?

Peki, OGS -HGS borç sorgulama nasıl yapılır? OGS -HGS geçiş ihlali yaşayıp yaşamadıklarını merak eden sürücüler, borç sorgulamasının nasıl yapılacağını araştırıyorlar. HGS borç sorgulama ekranına PTT resmi internet sitesinden ulaşabilir, cezanızı ve borcunuzu bu ekrandan görebilirsiniz.

You might be interested:  Pasaport Için Para Nasıl Yatırılır?

HGS yi hangi banka ücretsiz veriyor?

HGS ‘ yi hangi banka ücretsiz veriyor diye merak ediyorsanız şimdilik sadece Garanti ve İş bankasının bunu sağladığınız söyleyebiliriz. Garanti bankasından ücretsiz HGS almak için hesabınız olması yeterlidir. İnternet bankacılığı konusunda gelişmiş banka olan Garanti internet üzerinden de başvuru imkânı sunmaktadır.

HGS benzinlikten alınır mı?

HGS Nereden Alınır? HGS PTT’den, anlaşmalı bankalar ve petrol ofislerinden alınabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector