Soru: Hgs Kartımda Ne Kadar Para Var?

HGS kartında ne kadar para var?

HGS hesabınızla ilgili bakiye ve geçiş bilgilerine ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresli internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Belirtilen internet adresine üye olarak kullanıcı hesabınızla ilgili bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Ptt’de param var mı nasil ogrenirim?

Bunun için ALO PTT numarası olan 444 1 788 hattını aramanız yeterlidir. Zaten menüden hangi seçeneği seçmeniz gerektiği size telefon ile anons ediliyor. Ayrıca PTT ‘nin web sitesindeki online işlemler kısmını kullanarak da PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi yapabilirsiniz.

HGS sorgulama nasıl yapılır?

HGS bakiyenizi öğrenmek için ayrıca e-devlet (turkiye.gov.tr) adresi üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz. HGS ile ilgili bakiye sorgulama yapabilmek için (https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/ hgs.jsf) linkine tıklayarak da yapabilirsiniz.

HGS de en az kaç lira olmalı?

Sistem ile ilgili vatandaşlardan gelen istek ve temenniler doğrultusunda bazı hususlarda değişikliğe gidildiği belirtilen açıklamada, HGS hizmetinden yararlanmak için hesapta en az 30 lira bulunma zorunluluğunun kaldırıldığı bildirildi.

HGS kalan bakiye nasıl geri alınır?

İptal edilen ürünlerde HGS hesabında kalan bakiye ürün sahibinin başvurusu üzerine iptal tarihinden itibaren 1 (ay) sonrasında ürün sahibine nakit olarak tüm PTT İşyerlerinden iade edilmektedir.

You might be interested:  Paypal Hangi Kripto Para Alıyor?

HGS ne kadar 2021?

Peki, HGS ürünü ücreti 2021 ne kadar? PTT’nin internet sitesinde şu bilgi yer alıyor: PTT işyerleri tarafından satılan HGS ürünlerinden yapışkan tipi etiket bedeli 12,5 TL, kart tipi etiket bedeli ise 25 TL’dir. Müşterilerin satış esnasında etiket bedeline ek olarak bakiye de yüklemeleri gerekmektedir.

PTT adıma yatan parayı nasıl alabilirim?

UPT işleminize ait referans numarasını alıcınıza iletiniz. Para almak için; İsminize gönderilen para transferleri için işleme ait referans numarası ve geçerli kimlik belgeniz ile en yakın PTT işyerine giderek, paranızı alabilirsiniz.

E devletten para yattığını nasıl öğrenebilirim?

E – Devlet üzerinden 1100 TL sosyal yardım parası sorgulamak için aşağıdaki bağlantı üzerinden e – Devlet hesabınıza giriş yapın. Daha sonra arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” bölümüne gelin. Daha sonra sorgulamak için butona tıklayın.

Yardım parasının yatıp yatmadığını nereden öğrenebiliriz?

e-Devlet Kapısı

  1. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
  2. Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama.

HGS cezam var mı?

E-Devlet sistemi ile HGS ceza sorgulaması yapmak için ise sisteme giriş yaptıktan sonra e-Hizmetler bağlantısı açılmalıdır. PTT Genel Müdürlüğü menüsünde bulunan ”Hızlı Geçiş İhlalli Geçiş Bilgileri Sorgulama” bağlantısı ile ceza sorgulaması yapılabilir.

Gecikmiş HGS borcu nasıl ödenir?

Karayolları Genel Müdürlüğünün anlaşmalı olduğu bankalardan ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bankalar; Ziraat Bankası, TEB, Yapı Kredi Bankası, HSBC, Türkiye Finans Katılım bankası, Vakıfbank, Denizbank, BBVA Garanti Bankası, QNB Finansbank, Halbank gibi bankalardan online olarak ödemenizi yapabilirsiniz.

HGS Online alınır mı?

Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde otoyol ve köprülerden rahat ve hızlı geçiş yapabilirsiniz. HGS etiketinizi Akbank İnternet ‘ten veya dilediğiniz Akbank Şubesi’nden alabilirsiniz. Şubemize başvurarak, etiketinizi hemen teslim alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

You might be interested:  Kripto Para Ayı Sezonu Ne Kadar Sürer?

HGS de alt limit ne kadar?

HGS ‘de yükleme-otomatik yükleme alt limit tutarlar Sınıf HGS ‘de ürün üzerindeki bakiye minimum 50 TL olmalıdır. 50 TL altına indiğinde, ürüne minimum 40 TL’lik otomatik yükleme yapılabilmektedir.

HGS yi cama yapıştırmak şart mı?

HGS sistemi kullanılan tüm giriş çıkış gişelerinde kameralar kullanılarak araç cinsi ve plakası belirlenmektedir. Eğer HGS hesabı olmasına rağmen, HGS etiketini ön cama yapıştırmadan ücretli köprü ve otoyollardan geçiş yaparsanız gişelerde sarı uyarı lambasıyla birlikte kaçak geçiş uyarı yazısını göreceksiniz.

HGS limiti kaç olmalı?

Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri asgari 60 liralık yükleme sınırını da 30 liranın altına kara listeye alma sınırını da PTT Genel Müdürlüğü’nün belirlediğini söylerken; PTT Genel Müdürü Osman Tural, “Bunu Karayolları Genel Müdürlüğü belirledi” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector