Ürün Para Iade Süresi Ne Kadar?

İade koşullarına uygun olduğu takdirde, ürünlerini 30 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Para iadesi tarafıma ulaşmadıysa ne yapabilirim? Para iadesi süreci yaklaşık 2 gündür.
Cayma hakkı, tüketicilere satın aldıkları üründen 14 gün içerisinde hiçbir şarta bağlı olmaksızın iade edebilme imkânı sunar. Tüketici, 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Ürün iptalinde para kac gunde yatar?

Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

Mağazadan alınan ürün iadesi kaç gündür?

Dolayısıyla mağazadan alınmış bir ürünün ne kadar sürede iade edilebileceğine dair yasal bir düzenleme mevcut değildir. Ancak sıklıkla 30 gün için iade prosedürünün uygulandığını görmekteyiz.

Para iadesi neden uzun sürer?

Ancak genellikle kredi kartına para iadesi işlemleri ortalama 15 iş günü sürer. Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde iade sürecinin daha uzun olduğunu görüyoruz. Zira ilk etapta aldığınız ürünü kargoyla geri göndermeniz gerekiyor. Bu gibi ayrıntılar iade sürecinin daha uzun sürmesine neden oluyor.

You might be interested:  Ptt Den Para Yattığını Nasıl Öğrenebilirim?

Iade süresi 14 iş günü mü?

Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkı kullanılabilir.

Para iadesi kaç günde hesaba geçer?

İadenin tamamlanmasının ardından kredi kartına para iadesi 1- 8 gün içinde tamamlanır. Ancak iadenin kargolanması, onaylanması ve geri ödeme süresi, toplamda ortalama olarak 15 gün içinde tamamlanabilir.

Iade edildikten sonra para ne zaman yatar?

Kredi kartına yapılan iade tutarları, bankanızın işlem süresine göre, en geç 3 iş günü içinde ödeme yaptığınız kredi kartınıza; banka kartına yapılan iade tutarları, en geç 7 iş günü içinde ödeme yaptığınız kartınıza aktarılır.

Mağazadan alınan ürün iade olur mu?

Mağazadan satın almış olduğunuz ürünü şartlar sağlandığı takdirde iade edebilirsiniz. Bazı mağazalar 15 (On beş) gün içerisinde satın alınmış ürünü koşulsuz olarak aynen iade alırken bazı mağazalar 7 yedi gün içinde bazıları ise aynı gün koşulsuz olarak ürün iadesi yapmaktadır.

Aldığım ürünü iade etmek istiyorum ne yapmalıyım?

İadeyle ilgili olarak merak ettiğiniz tüm durumları avukatınıza sorabilirsiniz. Ardından başvurunuzla ilgili süreçte sizden istenecek olan tüm bilgileri avukata vermeniz gerekiyor. Garanti kapsamında olan veya olmayan ürünün iade sürecinde ne yapılacağıyla ilgili bilgiyi de avukatınızdan alabilirsiniz.

LCW mağazadan alınan ürün iadesi kaç gün?

Kanunen mağazalardan satılan ürünlerde eğer bir üretim hatası bulunmuyorsa (ayıplı mal değilse) değişim/iade zorunlu değildir. Buna rağmen, LC Waikiki mağazalarımızda 30 güne kadar fiş veya fatura ibrazı ile kullanılmamış ve deformasyona uğramamış ürünlerde değişim/iade konusunda destek olmaktayız.

Yapı kredi para iadesi kaç günde gelir?

Banka Para İade Süreleri

BANKANIZ Hesabınıza Yansıma Süresi (İş Günü)
Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. 8 8
Türkiye İş Bankası A.Ş. 1 2
Vakıfbank A.Ş. 4 4
Yapı Kredi A.Ş. 2 4
You might be interested:  Ibanla Para Nasıl Gönderilir?

Banka parayı neden iade eder?

Para, isim uyuşmamasından kaynaklı blokede / havuzda bekliyorsa ne ala. Para aktarılmışsa banka yanlış ödeme yapılan kişiye bilgi verip ödemeyi geri yapmasını ister. Hatta alan kişi gönderenden önce fark edip banka ile irtibata geçmiş de olabilir.

Trendyol para iadesi kaç gün içinde?

İptal ettiğiniz bir siparişin ücret iade işlemleri 2 iş günü içerisinde tamamlanır. İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir: o Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

14 gün cayma hakki ne zaman başlar?

(1) Tüketici, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. (2) Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcıya noterlikler aracılığıyla yöneltilmesi yeterlidir.

Cayma hakkı 7 gün mü 14 gün mü?

Tüketiciler, uzaktan yapılan alışverişlerde (İnternet, telefon yoluyla gibi) 14 gün, kapıdan satışlarda yine 14 gün ve taksitli alışverişlerde ise 7 gün içerisinde, hiçbir gerekçe ileri sürmeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

Iade süresi ne zaman başlar?

(2) Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector