Youtube Izlenme Ne Kadar Para Veriyor?

Tüm bu bilgiler ışığında genel olarak ifade etmek gerekirse Türk izleyicilerine hitap eden bir youtube kanalı her 1000 izlenme için ortalama 1-3 TL arasında değişen bir kazanç elde etmektedir. Bu durumda 1 milyon izlenme için ortalama 1000 TL ile 3000 TL arasında bir youtube kazancı elde edilecektir.
Kişisel yatırım tavsiyesi veya kripto para birimler gibi bazı konular, kazancı yerinde olan bir kitleyi çekerek, Youtuber’ın reklam gelirlerini artırabiliyor. İçerik oluşturucuların, poplerliklerine göre her bin görüntüleme başına ortalama kazançları 2 dolar ile 11 dolar arasında değişiyor.

YouTube 1000 görüntülenme kaç TL?

Youtube üzerinden yayınlanan bir reklamın 1000 izlenilmesi ortalama 4-20 TL arasında kazanç sağlamaktadır. Tabi içerik çok spesifik ve reklam verenlerin hedeflediği ise bu 50 hatta 100 TL’lere bile çıkabilir.

YouTube en az kaç izlenmeye para veriyor?

Para kazanma özelliklerini etkinleştirebilmek için minimum uygunluk koşulları

Şartlar
Kanal üyelikleri En az 18 yaşında olmalısınız 1.000’den fazla aboneniz olmalıdır
Ürün rafı En az 18 yaşında olmalısınız 10.000’den fazla aboneniz olmalıdır

YouTube 4 bin saat izlenme nasıl yapılır?

Az bütçeyle kanal satın almak…

Sizde 1000 abone toplamakla uğraşmak istemiyorsanız uygun fiyatlı yeterli aboneye sahip bir kanal satın alarak direkt olarak 4000 saat limitine odaklanabilirsiniz. Bu sayede zaman kazanmış olacaksınız.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Bankaya Yanlış Yatırılan Para Nasıl Geri Alınır?

YouTube izlenme parası nasıl alınır?

YouTube’dan para kazanmak için ilk ve en önemli şartlardan birisi kanalın en az 1000 aboneye sahip olması gerekiyor. Videolarınızın 10000 kanal görüntülemesi bulunması lazım, Son olarak da son 12 ayda 4000 saat izlenme oranının bulunması en temek para kazanma şartlarından birisidir.

Youtuberler ne kadar kazanıyor 2021?

2021 yılında toplamda yaklaşık olarak 300 milyon dolar (4.032.960.000 TL) kazanan YouTuberlar, bir önceki yıla göre %40 artışla rekor kırdı.

YouTube parası nasıl hesaplanır?

Youtube 1 milyon izlenme Kaç Para

Bu nedenle Youtube üzerinden para kazanmak için en iyi kıstas 1 milyon izlenme başına elde edilen gelir üzerinden yapılır. Bir önceki alt başlıkta bunun cevabını detaylı bir şekilde sizlere aktardım. 8 TL ya da 30 TL x 1000 (milyon) = 8000 TL ya da 30.000 TL yapmaktadır.

YouTube’da kaç aboneden sonra para kazanılır?

YouTube para kazanma şartları 2022

Son 12 ayda 4000 saatin üzerinde genel izlenme süresine sahip olmak. Kanalınızda 1000’den fazla aboneye sahip olmak. Bir Google AdSense hesabına sahip olmak.

YouTube’da kaç abone olunca para kazanılır?

Para kazanmayı aktifleştirmek için gerekli iki koşul; Kanalınızın son 12 ayda kazanmış olduğu abone sayısı 1000’in üzerinde olmalı.

4 bin saat izlenme nedir?

YouTube iş ortağı programına dahil olabilmek için kullanıcıların son 12 ay içerisinde 4000 saat olmak üzere herkese açık izlenme süresine sahip olmalı ve 1000 aboneye ulaşmaları gerekir. Böylelikle kullanıcılar YouTube iş ortağı programına uygun olabilir sonrasında kanalı üzerinden para kazanmaya başlayabilir.

YouTube 10 dakika kuralı nedir?

Youtube’a içerik üreten kullanıcılar videolarının 10 dakikadan uzun olması halinde videolarının ortasına reklam ekleyebiliyor. YouTube 10 dakika sınırı son yapılan açıklama ile birlikte 8 dakikaya düşüyor.

You might be interested:  Para Yutan Çocuğa Ne Yapılır Uzman Tv?

4000 saat nasıl geçilir?

Özetle, bugüne dek olan son 12 aydaki 4000 saatlik izlenme süresine ihtiyacınız var.

YouTube’un 4,000 Saatlik İzlenme Süresi: Bir Analiz

  1. YPP ülkenizde mevcut olmalı.
  2. Son 12 ay içerisinde 4000 saatlik izlenme süreniz olmalı.
  3. 1,000’den fazla aboneniz olmalı.
  4. YouTube İş Ortağı Programına uygun içerik oluşturmalısınız.

YouTube parayı kim veriyor?

YouTube İş Ortağı Programı, içerik üreticilerin YouTube’daki içeriklerinden para kazanmalarını sağlar. İçerik üreticiler, videolarındaki reklamlardan veya diğer para kazanma özelliklerini kullanarak elde edilen gelirden pay alabilir.

YouTube kazancı nasıl?

YouTube’un birincil gelir kaynağı reklamlardır. Bunun yanında, YouTube Premium gibi aylık abonelik hizmetlerinden de gelir elde ederiz. Uygun içerik üreticilere para kazanabilecekleri ek yöntemler sunmak adına Super Chat, kanal üyelikleri ve ürünler gibi araçlar geliştirdik.

YouTube para kazanma nasıl oluyor?

YouTube para kazanma ve para kazanma özelliğini aktifleştirme şartları:

  1. Kanalınızın son 12 ay içerisinde en az 4000 saatlik toplam izlenme süresine ulaşmış olması
  2. En az 1000 aboneye sahip olmak.
  3. YouTube para kazanma politikalarının tümüne uymak.
  4. Bağlı bir AdSense hesabına sahip olmak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector