Western Union Para Gönderme Ne Gerekli?

Western Union ile para gönderirken veya para alırken size bir MTCN numarası verirler. MTCN, ” Money Transaction Control Number ” yani ”Para Transferi Kontrol Numarası” demektir. Western Union ile para gönderdiğinizde, size verilen MTCN numarasını para gönderdiğiniz kişiye iletmeniz gerekmektedir.
Hesabınızdan online para gönderin

 1. Giriş yapın. İlgili Western Union® temsilcisindeki aktif internet bankacılığı hesabınızda oturum açın.
 2. 2. Transfer bilgilerini doldurun. Alıcınızın adını, alıcı ülkeyi ve tutarı girip transfer ödemesini yapın.
 3. Gönderin. Para Transferi Kontrol Numaranızı (MTCN)** alıcınızla paylaşın.

Western Union para göndermek için hangi bilgiler lazım?

Göndericinin tam adı (yani birinci, ikinci adı ve soyadı). Paranın gönderilmiş olduğu ülke. Takip numarası ( MTCN – Para Transferi Kontrol Numarası) Beklenen tutar.

Yurtdışından para transferi nasıl yapılır?

Güvenli Bir Şekilde Yurtdışına Para Gönderiniz!

Yurtdışı transferler SWIFT ya da Western Union kanalıyla tüm şubelerimizde yapılabilir. (Western Union para transferi detayları Western Union bölümünde mevcut). Yurtdışı transfer için alıcının hesap numarası / IBAN (uluslararası banka hesap numarası) gereklidir.

Western Union la gelen para nasıl alınır?

Türkiye’de ATM üzerinden para nasıl alınır?

 1. Hesap sahibi olduğunuz bankanın herhangi bir ATM’sine gidin. Atm’den hesabınıza giriş yapın.
 2. Transfer bilgilerinizi girin. Gönderici bilgilerinizi, para transfer kontrol numarasını girin, işleminizi seçin.
 3. Paranızı alın.
You might be interested:  Online Nasıl Para Kazanabilirim?

Yurtdışından IBAN a para gönderme kaç günde gelir?

Yurt dışı para transferi için bankaya mesai saatleri içerisinde talimat verildikten sonra ortalama 2 gün içerisinde işlem tamamlanıyor.

Bir kişiye para nasıl gönderilir?

Bir havale işlemi için alıcının 26 haneli IBAN’ına (International Bank Account Number) ya da şube ve hesap numarasına ihtiyaç vardır. Dijitalden veya ATM üzerinden havale işlemi, genel olarak ‘para transferi’ kısmında yer alan ‘havale’ seçeneği üzerinden yapılır.

Western Union nasıl açılır?

Para alın

 1. Temsilci. Yakınınızdaki Western Union® temsilci noktasına gitmeniz, transfer ayrıntılarını vermeniz gerekir; temsilci size paranızı ödeyecektir.
 2. İnternet bankacılığı Western Union® temsilcilerinden birindeki aktif internet bankacılığı hesabınızda oturum açmanız gerekir.
 3. ATM.
 4. Mobil.

Yurtdışından para göndermek için ne gerekli?

Yurt dışından para transferi yapılabilmesi için IBAN numaranızı, ad ve soyadı bilgilerinizi alıcı ile paylaşmanız gerekir. Eğer transferi siz yapıyorsanız, yine bilgilerin doğru bir şekilde paylaşılması gerekir. Para gönderirken doğru IBAN’ın kullanılması önemlidir.

Almanyadan Türkiyeye para nasıl yollanır?

Almanya’dan Türkiye’ye banka havalesi

Almanya’dan para gönderme için diğer bir yol da banka havalesi. Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Denizbank gibi Almanya’da birçok kentte aktif olarak faaliyette bulunan Türk bankaları aracılığıyla Türkiye’ye Almanya’dan para transferi yapabilirsiniz.

Yurtdışından para transferi yasal mı?

Anılan karar ile Türkiye’den yurt dışına bankalar üzerinden para transferi belirli sınırlamalar ile serbest bırakılmıştır. İlk olarak, Türk parası ve Türk parasıyla ödemeyi sağlayan belgelerin yurt dışına bankalar aracılığı ile gönderilmesi hiçbir şarta bağlı olmaksızın serbesttir.

Yurt dışından gelen para nereden çekilir?

Tek ihtiyacınız olan, geçerli kimlik belgenizi yanınızda bulundurmanız ve eğer alıcı iseniz MTCN kodunu bilmenizdir. Size en yakın BPN temsilci noktasına giderek Western Union ile yurtdışından adınıza gönderilen parayı BPN Western Union işbirliğiyle çekebilirsiniz.

You might be interested:  Tiktoktan Ne Kadar Para Kazanıyorum Hesaplama?

Western Union Ptt’den alınır mı?

2004 yılından beri PTT’de Western Union Yurtdışı Para Transfer Hizmeti sunulmaktadır. Dünya genelinde 200’den fazla ülkede yaygın, güvenilir ve dakikalar içinde para transferi yapabileceğiniz kolay para gönderme – alma servisi Western Union’a 4.000’i aşkın PTT iş yerimizden kolayca ulaşabilirsiniz.

Western Union para çekme hangi bankalar?

Western Union Anlaşmalı Bankalar

 • Akbank.
 • Albaraka Türk.
 • BPN Ödeme & E-Para Hizmetleri.
 • Fibabanka.
 • QNB Finansbank.
 • Garanti BBVA.
 • PTT.
 • Şekerbank.
 • Almanyadan hesaba para kaç günde gelir?

  Ortalama 2 gün sürmektedir.

  Yurtdışından gelen para kaç gün bekler?

  Swift sistemi aracılığıyla yapılan para transferi işlemleri azami 3 gün içinde, Western Union işlemleri dekont üretilmesiyle birlikte işlem anında Western Union sistemine aktarılarak gerçekleştirilmektedir.

  Yurt dışından gelen para kaç gün bekler?

  Yurt dışına havale işlemi, en çok 2-3 işgünü içerisinde yapılabilmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector