Halı Silkeleme Para Cezası Ne Kadar?

Halı silkeleme nereye şikayet edilir?

Komşunuzu sık sık halı silkeleyerek, huzur ve sükununuzu bozduğu ve evinizi kirlettiği iddiasıyla ayrıca savcılığa bir dilekçe ile şikayette edebilirsiniz. TCK’nın 123. maddesine “Kişilerin huzur ve sükununu bozmak”, TCK’nın 151. maddesine göre ise “Mala zarar vermek” suç.

Balkondan birşey silkelemek yasak mı?

Medeni Kanunun yukarıda yer alan maddelerine göre apartmanlarda silkeleme yapılması yasak oluyor. Apartmanlarda cam veya balkonlardan eşya silkelemek, 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununun 18. maddesine aykırıdır.

Halı silkelemek suç mu?

HALI SİLKELEMEK YASAK MI? Kanunen halı silkelemeyi yasaklayan bir madde bulunmamakla beraber bir komşunun diğerini rahatsız etmesi suç olarak kabul ediliyor.

Balkon yıkamak suç mu?

APARTMANDA BALKON YIKAMAK VE BALKONA ÇAMAŞIR ASMAK SUÇ MU / YASAK MI? Günümüzde artık balkon yıkamak sorunun çözümü olarak kapalı gider boruları yapılmakta olup bu sayede kimseyi rahatsız etmeden balkon yıkamanın önü açılmıştır. Ancak diğer komşuların balkonlarını kirletecek şekilde balkonunuzu yıkamanız yasaktır.

Apartmanda halı Silkelemenin cezası nedir?

Ülkemizde uygulanmakta olan Türk Ceza Kanunu (TCK) hükümlerine göre göre huzur bozmak ve başkasının malını kirletmek suç olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle apartmanda halı silkelemek yasal bir suç olarak kabul edilmekte olup 3 aydan 3 yıla kadar hapis cezası talebi ile dava açılabilmektedir.

You might be interested:  Soru: Yurt Dışından Para Transferi Nasıl Yapılır?

Balkondan halı Silkelemenin cezası nedir?

” BALKONDAN HALI SİLKELEMEK SUÇ” Bu nedenle apartmanda halı silkelemek yasal bir suç olarak kabul edilmekte olup 3 aydan 3 yıla kadar hapis cezası talebi ile dava açılabilmektedir.

Binada uyulması gereken kurallar nelerdir?

Apartmanda Uyulması Gereken Kurallar

  • Olabildiğince komşuları rahatsız edebilecek gürültülere sebebiyet vermekten kaçının.
  • Dairelerde müzik çalma süresi günde en fazla bir saat olup 20.00 – 09.00 ve 13.00 – 15.00 arasında yapılmamalıdır.
  • Her türlü çöp (kül, şişe, teneke kutu, mutfak çöpü vs.)

Site Yönetimi balkona karışabilir mi?

Ana taşınmazdaki tüm kat maliklerini bağlayan sözleşme niteliğindeki- yönetim planında açıkça balkonlarının kapatılamayacağı, hükme bağlanmıştır. Balkonu kapatma malzemesinin saydam (cam) ya da ışık geçirmeyen nitelikte olması ve/veya tek parçadan ya da birkaç parçadan oluşması sonucu değiştirmez.

Apartmanda uyulması gereken kurallar nelerdir?

Apartmanda Uyulması Gereken Başlıca Kurallar Balkondan halı, kilim, silkelenmemelidir. Ayrıca alt komşularının camlarını kirletecek materyaller atılmamalıdır. Çöpler apartman içerisine atılmamalıdır. Kapının önüne çıkarılan çöplerin, zamanında bırakılmasına özen gösterilmelidir.

Site yönetimi para cezası verebilir mi?

Ortak alanlarda ceza kesilmez Bununla ilgili site yönetiminin cezai işlem uygulama durumu kesinlikle bulunmamaktadır. Bununla ilgili yasallaşan bir mevzuat da yoktur.” Site sakinlerinin kişisel bilgilerinin paylaşılması da yasal değil. Resmi makamlar yönetimden istese dahi, bilgiler ancak izinle verilebiliyor.

Evde halı yıkamak yasak mı?

Büyükşehir ve ilçe meclisleri kararı ile sokakta halı yıkama yasaklanmıştır. Küresel ısınma, deterjanlı suların asfalt zemini bozması, ağaçların kurumasına neden olması ve aşırı gereksiz su kullanımının önüne geçebilmek için bu kararlar alınmıştır.

Balkona çamaşır asılır mı?

Apartman yönetimi tarafından böyle bir karar alınmadığı sürece yasak söz konusu değildir. Ancak alt kat komşunun balkonunu, camını ıslatacak ve onu rahatsız edecek bir şekilde çamaşır asılması binada yaşayan diğer kişileri rahatsız edilmemesi kuralına aykırı olacağı için yasaktır.

You might be interested:  Rüyada Ölmüş Babadan Para Almak Ne Anlama Gelir?

Balkon Tente yapmak yasak mi?

Bu sorunun cevabı kesinlikle evettir. Kat mülkiyetinin olduğu bir apartmanda oturduğunuz dairenin balkonunu kapatmak istiyorsanız balkon kapatma izni almanız gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Ortak yerlerden olan dış duvarlara montaj yaptırmak suretiyle güneşlik tente yaptırılamaz.

Sitede panjur yaptırmak yasak mı?

Apartman ve sitelerde bağımsız bölüm sahipleri, penceresini panjurla kapatmak isteyebiliyor. Ancak yönetim kurulu kararı ile panjur taktırılmasını yasaklıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector