Hızlı Cevap: Hgs Nasıl Para Yüklenir?

HGS nasıl para yüklerim?

Hangi ödeme yöntemleri ile HGS bakiyesi yükleyebilirim? PttAVM.com üzerinden kredi kartı veya havale/EFT yöntemi ile HGS etiketlerinize, online bakiye yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası HGS nasıl yüklenir?

Ziraat Bankası Kredi Kartınıza, Kredili Mevduat Hesabınıza ya da Vadesiz Mevduat Hesabınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile belirli bir limitin altına düştüğünde HGS etiket bakiyenize otomatik olarak yükleme gerçekleştirilecektir.

HGS ihlal ödemesi nasıl yapılır?

Borç kaydına ilişkin ödemeler T.C. Ziraat Bankası A.Ş. veya QNB Finansbank A.Ş. şubeleri ile bu bankaların internet bankacılığı sistemlerinden, igs.otoyolas.com.tr internet adresinden ihlalli geçiş sorgusu sonrasında “ ödeme yap” seçeneği ile ya da OTOYOL A.Ş. Mobil Uygulaması telefona indirilerek yapılabilir.

PTT HGS Otomatik ödeme Talimatı nasil verilir?

Size en yakın PTT işyerine giderek, verilen otomatik ödeme talimat formunu doldurup imzalamanız yeterli olacaktır. Başvuru sırasında aracınızın sınıfına göre belirlenen alt/üst limit aralığında istediğiniz tutarlarda talimat miktarı belirleyebilirsiniz.

HGS de en az kaç lira olmalı?

HGS etiketlerine birinci sınıf araçlarda (motosiklet, otomobil gibi) en az 60 lira, ikinci sınıf araçlarda (minibüs, otobüs gibi) en az 75 lira yüklenecek.

HGS Online alınır mı?

Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde otoyol ve köprülerden rahat ve hızlı geçiş yapabilirsiniz. HGS etiketinizi Akbank İnternet ‘ten veya dilediğiniz Akbank Şubesi’nden alabilirsiniz. Şubemize başvurarak, etiketinizi hemen teslim alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

You might be interested:  FAQ: Şirket Açmak Için Ne Kadar Para Gerekli?

Internet bankacılığından HGS alınır mı?

HGS Etiket ve Kartları Mobil ve İnternet Bankacılığı veya VakıfBank Şubeleri’nde! HGS Etiket ve Kartları; VakıfBank Mobil ve İnternet Bankacılığı veya VakıfBank Şubelerinden temin edilebilirsiniz.

HGS plaka degisikligi nasil yapilir?

Çünkü araç satış işlemleri sırasında HGS (Etiket) plaka değişikliği yapılmamaktadır. HGS Kart’larda ise durum farklıdır. Kredi kartı şeklindeki bu HGS Kart ile PTT Şubelerine giderek eski plakayı iptal edip, yeni aldığınız araç plakasına işletmeniz mümkündür.

HGS 15 gün içinde ödenmezse ne olur 2021?

HGS Kaçak Geçiş İndirimi Ceza tebliğ edilmeden veya tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödeme yapılması durumunda, geçiş ücreti hariç 4 kat idari para cezası üzerinden diğer trafik cezalarında olduğu gibi %25 indirim uygulanıyor.

HGS kaçak geçiş cezası nereye ödenir?

Ceza ödeme işlemini kimliğiniz ve banka kartınızı yanınızda bulundurmak koşuluyla rahatlıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda HGS cezası nereye ödenir için PTT merkez ve şubelerinden ve de online PTT sitesinden de ceza ödeme işlemini yapabilirsiniz.

Araç satılınca HGS ne olacak?

Sattığınız araç üzerindeki HGS kartındaki bakiyeyi yeni bir karta aktarabilirsiniz. Aktarmak istediğiniz aracın plakasını da görevliye verip aynı formda transfer işlemi olduğunu bildirdiğiniz takdirde bir hafta içinde transfer gerçekleşecektir.

PTT HGS yüklemesi nasıl yapılır?

HGS Müşteri Hizmetleri Sayfasına erişmek için https://hgsmusteri. ptt.gov.tr linkine tıklayınız. PTT İşyerlerinden Etiket ve Kart tipi HGS ürünler için Nakit olarak veya Posta Çeki Hesabı üzerinden satış ve bakiye yükleme işlemi yapılmaktadır.

HGS etiketi yapıştırmadan kullanılabilir mi?

Hızlı Geçiş Sistemi ( HGS ) etiketi, güç beslemesi olmayan pasif bir RFID (Radyo Frekans ile Tanımlama) etiketidir. Eğer HGS hesabı olmasına rağmen, HGS etiketini ön cama yapıştırmadan ücretli köprü ve otoyollardan geçiş yaparsanız gişelerde sarı uyarı lambasıyla birlikte kaçak geçiş uyarı yazısını göreceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector