Hızlı Cevap: Kosgeb Ne Kadar Para Veriyor?

KOSGEB 2021 başvuruları ne zaman?

KOSGEB, imalat sanayii sektörlerinde Ar-Ge ve yenilik kapasitesini geliştirmek amacıyla proje teklif çağrısına çıkmıştır. Son başvuru tarihi 18 Mayıs 2021. Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı 2021 Yılı Sağlık ve Kimya Ürünleri Çağrısı Açılmıştır.

KOSGEB ten kimler yararlanabilir 2020?

Kurum tarafından istenilen şartlar nedir? İlk olarak 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmalısınız. Üst yaş sınırı yoktur ve yabancı uyruklular bu imkanlardan yararlanamaz. Daha önce KOSGEB den hibe almamış olmanız gerekmektedir.

KOSGEB ne kadar destek veriyor 2021?

KOSGEB ‘DEN 2021 ‘DE KOBİ’LERE 1.6 MİLYARLIK DESTEK GELİYOR Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın ( KOSGEB ) 2021 ‘de KOBİ’lere sağlayacağı destekler belirlendi. Ayrıca KOSGEB, 2021 yılında 1,6 milyar liralık destek bütçesi kullandıracağını açıkladı.

KOSGEB kredisi nasıl alınır 2021?

Kosgeb hibe desteği alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir:

  1. Kosgeb sistemine kayıt yaptırmak.
  2. Kursa katılmak ve sertifika almak.
  3. İş yeri projenizin hazır olması.
  4. Hibe programına başvuru yapmanız.

KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır 2021?

Nitelikli eleman desteği kapsamında işe alınacak olan personelin son bir aya ait iş başvurusunun sunulması gereklidir. KOSGEB ‘in web sitesinden çıktısı alınacak olan nitelikli çalışanların ödeme talep formunun eksiksiz şekilde doldurulması ve imzalandıktan sonra başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

You might be interested:  Tayland'Da Ne Kadar Para Harcanır?

KOSGEB den alınan para geri ödeniyor mu?

KOSGEB önce harcatır, sonra bir ara geri öder. Maalesef hayır, önce “Girişimcilik Desteğini” almaya hak kazanmanız lazım.

KOSGEB hibe desteğinden kimler yararlanabilir?

KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde iş kurmak isteyen vatandaşlara, 5.000 TL kuruluş yardımından başlamak üzere 65 bin TL’ye kadar parasal yardım yapılıyor. Bu destek, işgücünü ve istihdamı arttırmak için özellikle kadın, engelli, genç girişimcilere, şehit ve gazi yakınlarına veriliyor.

KOSGEB şahıs şirketlerine destek veriyor mu?

Şahıs ( gerçek kişi ) işletmesi kuranlar 5.000 TL., Tüzel ( limited, anonim ) şirket kuranlar da 10.000 TL. destek almaktadır. Buna göre düşük, orta-düşük teknoloji faaliyet konuları 100.000 TL, orta-yüksek faaliyet konuları 200.000 TL. ve ileri teknoloji faaliyet konuları 300.000 TL. destek almaktadır.

KOSGEB geleneksel girişimcilik desteği ne kadar?

KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Destek Programı Gerçek kişi yani şahıs ve sermaye şirketi olarak yeni kurulacak işletmeler bu programdan yararlana bilir. Program toplamda 65 bin TL kadar hibe desteği sağlamaktadır.

2021 yılında girişimcilere verilen destekler nelerdir?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından girişimcilere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuluyor. KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alan girişimcilere 2021 yılı itibariyle 60.000 TL kadar hibe desteği sağlıyor.

Kosgeb hangi işlere Destek Veriyor 2020?

KOSGEB HİBE DESTEK ÖDEMELERİ HANGİ SEKTÖRLERDE YAPILIR? İnşaat (Sıva işleri, yıkım, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, çatı işleri ) Toptan ve perakende ticaret (motorlu taşıtlar, ev eşyası, hırdavat, gıda, içecek, pazar yerinde satış) Ulaştırma ve depolama (Nakliye, kurye, ev ve işyerlerinde taşımacılık)

Kosgeb Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www. kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

You might be interested:  Ziraat Bankası Atm Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Kosgeb parayı ne zaman ödüyor?

KOSGEB tarafından geri ödemeli destek ödemesinin yapılabilmesi için; destek ödemesinden önce işletmeden destek tutarı kadar teminat alınır.Geri ödemeli destekler, proje süresinin bitiş tarihinden sonra 12 ayı ödemesiz olmak üzere, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte geri ödenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector