Okuyucular soruyor: Dijital Ehliyet Için Hangi Bankaya Para Yatırılıyor?

Dijital ehliyet harcı ne kadar?

Dijital ehliyet fiyatı olarak da sürücü kartları 130 TL, şirket ve servis kartları 400 TL olarak belirlenmiştir. Bahsi geçen tüm bu fiyatlar ise 2020 yılına aittir. Dijital ehliyet ile sürücülerin 12 aylık tüm sürüşleri kayıt altındadır.

Dijital takograf kartı ücreti hangi bankaya?

Kart Ücretinin Yatırılması Vakıflar Bankası şubelerinden 130 TL (Yüz otuz Türk Lirası) kart ücreti ödemesi yapar. T.C. Vakıflar Bankası’nın tüm şubelerinden ödeme yapılabilir.

Dijital takograf kartı kaç günde çıkar?

Kart verme otoritesi geçerli bir başvuru aldığı andan itibaren 5 gün içerisinde yeni bir kart vermekle yükümlüdür. Bu esnada sürücü yolculuğunun sonunda araçtaki takograf cihazında kaydedilen sürüş ve dinlenme sürelerinin çıktılarını almalı, kişisel bilgilerini ekleyip çıktıları imzalamalıdır.

Takograf kartı başvurusu nasıl yapılır?

Sayısal takograf kartı almak isteyen sürücü/şirket ve servisler başvurularını internet üzerinden http://staum.tobb.org.tr adresinden ulaşacakları başvuru ekranı aracılığıyla yapacaklardır.

Dijital ehliyet harcı ne kadar 2021?

Dijital ehliyetin ne olduğu ve nasıl alındığı kadar, dijital ehliyetin fiyatı da merak ediliyor. Dijital ehliyetin fiyatı, sürücü kartları 130 TL, şirket ve servis kartları 400 TL olarak belirlenmiştir.

You might be interested:  Hakaret Davalarında Para Cezası Ne Kadar?

Dijital ehliyet yenileme başvurusu nasıl yapılır?

Ön başvurular internet üzerinden alınacak, ön başvurunun ardıından sürücüler şahsen TOBB tarafından yetkilendirilmiş Odalara gerekli belgelerle giderek başvuru işlemini tamamlayacaktır. Başvuru sahipleri Odalara gitmeden ödemeyi gerçekleştirmiş olmalıdırlar.

Takograf kartı ödemesi nasıl yapılır Vakıfbank?

Vakıfbank ‘ın internet bankacılığı kanalından ödeme yapmak için ödemeler kurum ödemeleri Ulaştırma Bakanlığı Takograf Ödemeleri menüsüne giriş yapılması gerekmektedir. Vakıfbank ‘ın çağrı merkezi aranarak, müşteri temsilcisine bağlanmak suretiyle de ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Ulaştırma Bakanlığı takograf ödemesi nasıl yapılır?

Ödeme, T.Vakıflar Bankasına yapılacaktır. İnternet bankacılığından ya da EFT yapılarak ödeme işlemi kabul edilmemektedir. – Diğer işlemlerin tamamlanması için Odamıza başvuruda bulunulması. Başvuru sahipleri Odamıza gitmeden önce ön başvuru işlemleri ile ödemeyi gerçekleştirmiş olmalıdırlar.

Dijital takograf kartı nasıl alinir?

Sayısal takograf kartı almak isteyen sürücü/şirket ve servisler başvurularını internet üzerinden http://staum.tobb.org.tr adresinden yapabilmektedir. Kart teslimatları başvurunun yapıldığı Odalardan gerçekleştirilmektedir.

Dijital ehliyet almak için ne gerekiyor?

Sayısal Takoğraf Kartı ( Dijital Ehliyet ) başvurusunda talep

  • Sürücü Kartı Nüfus cüzdanı veya Sürücü belgesi. 1 Adet biyometrik fotoğraf.
  • Şirket Kartı Oda Kayıt Sureti veya Oda faaliyet belgesi.

Dijital ehliyetimi kaybettim ne yapmalıyım?

YENİ DİJİTAL EHLİYET KAYBEDİLDİĞİNDE YAPILMASI GEREKENLER Öncelikle, kaybettiğiniz ehliyetin yenisini çıkarmak için Ehliyet randevu alma işlemlerinizi ister internet üzerinden isterseniz de, ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezi’nden alabilirsiniz.

Çipli Ehliyet nereden alınır?

Ehliyet değiştirme işlemleri için yetkili kurumlar nüfus müdürlükleridir. Başvuruları arzu ettiğiniz herhangi bir nüfus müdürlüğünde yapabilirsiniz. Bu nedenle eğer randevularda boşluk bulamıyorsanız müsait bir nüfus müdürlüğüne de başvuru yapabilirsiniz.

Sürücü kartı kaç günde gelir?

Sürücü belgeniz en geç 15 gün içinde adresinize teslim edilir. Sürücü belgesi başvurunuzun ne durumda olduğunu E-devlet şifrenizle giriş yaparak Sürücü Belgesi Başvuru Durumu Sorgulama sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

You might be interested:  Brezilya'Dan Türkiye'Ye Nasıl Para Gönderilir?

Surucu karti ne kadar?

Sürücü kartları 130 TL, şirket ve servis kartları 400 TL’dir.

Sürücü kartı yenileme nasıl yapılır?

Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesi nvi.gov.tr üzerinden veya ALO 199 hattından alınabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector