Okuyucular soruyor: Src Belgesi Için Hangi Bankaya Para Yatırılacak?

SRC belgesi ücreti ne kadar?

Tüm mesleki yeterlilik belgeleri için belirlenen sınav harç ücreti 110 TL dir. Buna ek olarak ise sınavdan başarılı olan sürücüler kart ücreti ödemelidir. SRC Belgesi Kart ücreti ise 24 TL olarak belirlenmiştir. 2021 yılında SRC belgesi harç ücretleri 10 TL zamlanarak 110 TL olmuştur.

SRC icin bankaya kaç para yatırılacak?

Yeterlilik belgesi olan SRC belgesini almayı hak kazanan şoförlerin bu belgenin harcı olan 31 TL ‘yi yatırması gerekir.

SRC2 bankaya ne kadar yatırılıyor?

SRC KARTINIZIN BASIMINI YAPACAK OLAN KURUM: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı SRC BELGESİ HARCININ YATIRILACAĞI BANKA: Halk Bankası şubeleri. HARÇ MİKTARI: 19,00 TL. HARCINIZI YATIRDIKTAN SONRA: Harcınız yattıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden src belgesine artık hak kazandığınızı göreceksiniz.

SRC 4 e devletten nasıl alınır?

e – Devlet şifresine sahip olan kişi, e – Devlet şifresine sahip olan kişi e – Devlet şifresiyle kamu kurumlarından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını seçip buradan mesleki yeterlilik belgesi işlemlerinden doğrudan SRC belgesine başvuru butonuna tıklayacak.

2021 src kart ücreti ne kadar?

2021 yılı için SRC kartı fiyatı 24 TL’dir.

Sınavsız SRC Belgesi nasıl alınır?

Sınavsız ve eğitimsiz SRC belgesi almak isteyen sürücülerin 25.02.2003 tarihinden önce ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Bu tarihten önce B sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2 ve SRC 4, C-D sınıfı ehliyete sahip olanlar SRC 2, SRC 3, SRC4 belgelerini alabilir.

You might be interested:  Soru: Nasıl Para Yatırılır?

SRC 2 ve 4 aynı anda alınabilir mi?

SRC2 ve SRC4 aynı anda alınabilinir mi? 2 belge için iki ayrı eğitim ve sınava girerek alınır. 13. 25/02/2003 tarihinden önce ehliyet sahibi olanlar her hangi bir eğitim ve sınava tabi olmadan her 2 SRC belgesinede sahip olabilirler.

Muafiyetli SRC belgesi ne demek?

Muafiyetli SRC, başvurusunu Ehliyet sınıf tarihleri 25.02.2003 tarihinden önce olan kişiler SRC belgesine herhangi bir kursa gitmeden e-devlet üzerinden başvurabilirler. Ehliyet sınıf tarihleri 25.02.2003 sonrası olan kişiler Mesleki Yeterlilik Eğitim kurumlarından eğitim alıp sınava girmek durumundadırlar.

SRC 1 2 3 4 ne demek?

Src 1 Belgesi: Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan şoförlerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 2 Belgesi: Yurtiçi yolcu taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Src 4 Belgesi: Yurtiçi yük ve eşya taşımacılığı yapanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir.

SRC kimlere ücretsiz?

Sınavsız Src Belgesi

  • 25.02.2003 tarihinden önce B – C – E – D sınıfı ehliyete sahip olan sürücüler bakanlık tarafından sınavsız Src belgesi alma hakkına sahiptirler.
  • 25.02.2003 tarihi öncesi B sınıfı ehliyet sahipleri Sınavsız Src 2 ve Src 4 belgesi alabilirken,

SRC 4 kaç ayda alınır?

Yani ortalama olarak ele aldığımızda sürücüler 1 ay gibi bir sürede SRC belgesi sahibi olabilirler. Şayet eğer sürücü 2003 yılından önce ehliyet almış ve şartları yerine getiriyorsa src belgesine direkt olarak e devlet üzerinden ulaşabilir, böylece hiç kurs gibi yerlere başvuru yapmadan belgesine sahip olabilirler.

SRC 4 kac gunde cikar?

Yük ve yolcu taşımacılığı yapmak isteyen tüm ticari araç sürücülerinin bulundurmak zorunda oldukları ve mesleki yeterlilik belgesi olan SRC belgesini almak artık çok kolay. E-Devlet sistemine gelen yenilik sayesinde, SRC belgesi eskiden 45 güne kadar uzayan süreçlerde alınırken artık 5 dakikada alınabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector