Sık sorulan: Akbank Cep Telefonuna Para Gönderme Nasıl Oluyor?

Cebe para gönderme nasıl oluyor?

Cebe para göndermek için yapman gerekenler çok basit!

 1. fastPay ana ekranında Para Gönder ‘i seç.
 2. Alıcının cep telefonu numarasını gir ya da rehberindeki kayıtlı kullanıcılardan birini seç.
 3. Göndereceğin tutarı ve dilersen açıklamanı gir.
 4. Belirttiğin tutarı hiçbir ek ücret ödemeden göndermek için Gönder ‘e bas, gitsin!

Isme gönderilen para nasıl çekilir?

Alıcı, herhangi bir VakıfBank ATM’sinin Kartsız İşlemler Menüsünden aşağıdaki bilgileri girerek kendisine gönderilen parayı kolayca çekebilir:

 1. Alıcının Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası,
 2. Alıcının Cep telefonu numarası
 3. Gönderen kişinin cep telefon numarası
 4. Alıcının Cep telefonuna gelen şifre.
 5. Gönderilen tutar bilgisi.

Akbank Para transferi nasıl yapılır?

Havale işlemleri için şubeye gitmenize gerek yok. Akbank İnternet veya Mobil ile internetinizin olduğu her yerden para gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Havale işleminizi;

 1. Akbank Mobil’den ve İnternet’ten,
 2. Akbank Müşteri İletişim Merkezi’nden,
 3. Akbank Şubelerinden veya ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank mobilde Fast var mı?

FAST uygulamasını kullanabilmeniz için ilgili bankalarda hesabınız bulunması gerekir. Hesaplar arası işlemleri mobil uygulamalardan yapabilirsiniz. Akbank FAST para transferi nasıl yapılır sorusunun birçok yolu vardır. Akbank Mobil ‘e giriş yapılır.

You might be interested:  Ziraat Bankası Atm Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Cepten nasıl para gönderilir?

Para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ya da Paracard/Bonus Kontör numarasını yazıp bir boşluk bırakın, 1 TL ve katları olmak üzere göndermek istediğiniz tutarı yazarak tekrar boşluk bırakın, CepBank şifrenizi ekleyerek cep telefonunuzdan 3333’e kısa mesaj (SMS) olarak yollayın.

Cebe para göndermek ne demek?

Kişilerin kendi cep telefon numarası girilerek para gönderimi direkt olarak cep telefonuna yapılabiliyor. Cep telefonuna gönderilen ödemeyle birlikte, para gönderilen kişilerin telefonuna bir mesaj kodu gidiyor. Bu mesaj koduyla birlikte gönderilen banka ATM şubelerine gidererek para çekimi yapılabiliyor.

Isme havale ne demek?

Havalede IBAN veya hesap numarası girildikten sonra kişinin adı, soyadı veya sadece baş harfleri işlemin teyit edilmesi için gösterilir. Havale aynı banka içerisinde olduğu için 7 gün 24 saat yapılabilir ve karşı tarafın hesabına 1-2 dakika içerisinde para transferi gerçekleşir.

Isme yapılan EFT hesaba geçer mi?

Eğer EFT iş günü içinde yapılmış ve transfer ücreti belirlenen saatten önce başlatılmışsa EFT aynı gün hesaba geçer. Eğer iş günü değilse, resmi tatilse ya da belirlenen saatin dışında yapılmışsa; eğer bir tarih belirtilmemişse EFT ilk iş günü hesaba düşer.

Ptt’den isme para nasıl gönderilir?

Size en yakın PTT işyerine, geçerli kimlik belgeniz ile giderek para gönderme formunu doldurunuz. Gönderim tutarını ve ücretini gişe görevlisine veriniz. UPT işleminize ait referans numarasını alıcınıza iletiniz.

Akbank EFT para kesiyor mu?

Banka hesabınızda bulunan paradan, başka bir banka hesabına para gönderme işlemi yapmak istediğiniz takdirde, bu işleme EFT diyoruz. Bankalar bu işlemi eğer ki internet şubesinden değil şubelerden yaparsanız, size ciddi bir hesap işlem ücreti kesiyorlar. Akbank, hesaptan gönderilen EFT işlemi için 40 TL masraf alıyor.

You might be interested:  Hollanda Dan Turkiyeye Nasil Para Gonderebilirim?

Axess karttan para transferi nasıl yapılır?

Axess ‘inizle anlık veya düzenli tüm EFT ve Havale işlemlerinizi Akbank İnternet’e girerek, Akbank Şube’leri ya da 444 25 25 Akbank Telefon Şube’sinden yapabilirsiniz.

Akbank EFT hesaba ne zaman geçer?

sorusudur. Akbank ‘la yapacağınız EFT işleminiz genellikle 5 ila 10 dakika arasında bir sürede gerçekleşecektir. Fakat bankanın yoğunluğuna göre bu süreler 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Minimum ve maksimum bu süreler içerisinde paranız karşı tarafın hesabına geçecektir.

Akbank da fast var mı?

FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) olarak isimlendirilen yeni ödeme sistemi ile 2000 TL’ye kadar olan başka bankaya para transferlerini, 7 gün 24 saat boyunca yapabilirsin. Akbank hesaplarını Kolay Adres’e kaydet, rahat et!

Akbank’ta Fast yok mu?

AKBANK Haberleri Ayrıca FAST sistemi ile yurt içinde bireysel müşteriler tarafından 1.000 TL’ye kadar para transferleri de 7/24 gerçekleştirilebilecek. Ödeme ekosisteminde başlayacak bu yeni dijital dönemde bizler de müşterilerimize tüm bu kolaylıkları Akbank dijital kanallarından sunuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Akbank hafta sonu EFT nasıl yapılır?

Cumartesi ve Pazar günleri ile resmi tatillerde EFT işlemi kesinlikle yapılamaz. Para gönderilir, ancak gönderildiği hesaba hafta içi düşer. Yani aynı gün para gönderimi olmaz. Yani EFT işlemi sadece resmi iş günlerinde yapılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector