Soru: Anadolu Jet Bilet Iptali Para Iadesi Ne Zaman?

AnadoluJet para iadesi ne zaman?

Acenteden satın aldığınız iç hat biletin iadesini, biletin düzenlendiği tarihten itibaren 30 gün içinde bileti satın aldığınız acenteden, 31 gün ve sonrasında ise AnadoluJet ‘ten alabilirsiniz.

Uçak bileti ne zamana kadar iptal edilebilir?

Online olarak mobil ya da web sitesi üzerinden veya satış ofisleri tarafından düzenlenen biletlerde iptal, iade ve değişiklik gibi işlemler havayolu firmalarının sözleşmelerine göre değişiklik gösterebilir. İptal ve iade gibi konularda uçuş saatinize en az 2 saat kala işlem yaptırabilirsiniz.

AnadoluJet Biletimi nasıl değiştirebilirim?

Anadolu Jet Havayolları’ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile değiştirebilirsiniz.

Uçak biletleri iptal ediliyor mu?

Bilet iptal sistemi sayesinde sizler de vakit kaybetmeden 2 adımlık bir süreç ile biletlerinizi iptal edebiliyorsunuz. Bu aşamada yapılan incelemeler ile birlikte biletlerinizin genel kurallar kapsamında iptal işlemine uygunluğu teyit edildiği takdirde süreç başlayacaktır.

Uçuş iptal olursa ne olur Anadolu Jet?

Uçuş saati değişen veya uçuşu iptal olan yolcularımız herhangi bir hak kaybına uğramayacaktır. Bilet değişiklik işlemlerinizi değişiklik bedeli olmaksızın veya herhangi bir ceza ücreti ödemeden AnadoluJet&Türk Hava Yolları Web/Mobil uygulamalarından ya da çağrı merkezimiz kanalıyla gerçekleştirebilirsiniz.

You might be interested:  Kimlik Çıkarmak Için Hangi Bankaya Para Yatırılıyor?

Anadolu Jet uçuştan ne kadar önce?

İç hatlarda uçuşunuzun kalkış saatinden en az 60 dakika ve dış hatlarda 75 dakika önce biniş kartlarınızı almış ve bagaj işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Uçak bileti iptalinde para iadesi yapılır mı?

Biletinizi iptal ettirmek istediğinizde bilet hizmet bedeli hariç tüm tutarlar tarafınıza iade edilmektedir. Uçuşunuza 2 saat kala biletinizde iptal ya da değişiklik yapmak istediğinizde ise tarafınıza sadece havaalanı vergisi iade edilmektedir.

Uçak bileti nasıl iptal edilir?

Bilet iptal ve iadesi için ana sayfada bulunan ” Bilet İptal ” bölümünden bilgilerinizi girerek iptal edilebilen biletlerde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz 0850 333 88 88 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak da işlem yaptırabilirsiniz.

THY uçak bileti kaç saat önce iptal edilir?

Uçuşunuza 12 saat kaldığında iptal ve iade etmek isterseniz o zaman almış olduğunuz biletin fiyatı üzerinden %40 tutarında bir kesinti gerçekleşmektedir. Biletleme servis ücreti de kesildikten sonra kalan tutar tarafınıza iade edilmektedir.

Anadolu Jet bilet nasıl açığa alınır?

Biletin açığa alınabilmesi için, biletteki ilk uçuş tarihinden önce rezervasyonun iptal ettirilmesi gerekmektedir. Biletin açığa alınması amacıyla yapılacak iptal işlemlerinin Türk Hava Yolları veya AnadoluJet çağrı merkezi, satış ofisleri veya biletin alındığı acenteler üzerinden yapılması gerekmektedir.

Uçak bileti kaç saat önce değiştirilir?

İptal ve iade işlemlerinin yanı sıra değişiklik işlemleri için de uçuş saatinden en az 2 saat kadar önce başvurularınızı iletmeniz gerekiyor. Genel kurallar çerçevesinde bu mümkünse süreç hızlı bir şekilde başlatılıyor ve değişiklik talebiniz sonuçlanıyor.

Uçak bilet değişikliği nasıl yapılır?

Bilette değişiklik yapmak için: “Biletim” bölümüne girin. “Siparişlerim” – “ Uçak biletlerim” – “Rezervasyon NO” – “Sipariş düzenlemesi” – “Tarih/güzergah değişikliği ”. İstediğiniz tarihi ve/ve ya güzergahı belirtin.

You might be interested:  Ftx Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

Uçak seferleri iptal edilirse ne olur?

Hava yolu operasyonel nedenlerden dolayı uçuş iptali yapma hakkına sahiptir ve bu tarz durumlarda yolcuya biletini cezasız iade alma veya değiştirme hakkı verir. Fakat bu işlemler yalnızca bir defaya mahsus yapılabilmektedir.

Anadolu Jet bilet iptali ne kadar?

0-2 saat kala uçuşunuzda iptal iade işlemi gerçekleştirmenize izin verilmemektedir. 12 saatten fazla süre kaldığında biletinizde iptal yapmak isteminiz durumunda sizden 100 TL tutar istenmektedir.

Promosyonlu Bilet iptal edilir mi?

Farklı şirketlerde farklı sınıflandırmalar yapılıyor ama genelde “ promosyon ” olarak belirtilmiş biletlerden aldığınızda iptal ve iade işlemi yapamıyorsunuz. “Esnek” biletlerde vergiler hariç iade alabiliyor ya da az bir miktar ödeme yaparak iptal ve değişiklik işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector