Soru: Madeni Para Nasıl Yazılır?

Madeni para nasil yazilir?

Yazarı: Altın, gümüş, bakır, bronz, alüminyum vb. maddelerin alaşımından yapılan para, demir para anlamına gelir. Bu kelime genellikle madeni para şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı madenî para şeklinde olmalıdır.

Paralar nasil yazilir?

Para ile ilgili işlemlerle senet, çek vb. ticari belgelerde geçen sayılar bitişik yazılır: 650,35 (altıyüzelliTL,otuzbeşkr.) 4. Yüzde ve binde işaretleri yazılırken sayılarla işaret arasında boşluk bırakılmaz: %25, ‰50 vb.

Bozuk para nasıl yazılır?

“Madenî para mı?” yoksa “Madeni para mı?” Nasıl Yazılır? işte sorunun cevabı aşağıdadır. Bu kelime genellikle Madeni para şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Madenî para şeklinde olmalıdır.

Metal para ingilizcede ne demek?

madeni – para İngilizcesi nedir yazılışı coinage.

10 bin TL rakamla nasıl yazılır?

On bin kelimesi rakamlarla 10.000 şeklinde yazılır.

Lira nasıl yazılır TDK?

Uyarı: “ Türk Lirası ” yanlış bir kullanımdır. “Türk” özel isim olduğu için büyük yazılır ama “ lira ” hem özel bir isim değildir hem de kural gereği küçük yazılır.

₺ bu işaret ne demek?

Türk lirası simgesi ( ₺, görüntü: ₺ ) 1 Mart 2012 itibarıyla kabul edilmiş olan, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de kullanımda bulunan resmî para birimi Türk lirasını simgelemekte kullanılan semboldür. Para biriminin uluslararası üç harfli standart kullanımı ise, (ISO standardı ISO 4217) TRY şeklindedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector